قیمت طلا در شرایط کنونی با رشد فزاینده و چشمگیری روبرو خواهد شد
۱۳۹۵-۰۴-۱۷
قیمت جهانی طلا برای ششمین هفته متوالی افزایش یافت
۱۳۹۵-۰۴-۱۸
 بر اساس اعلام جورجت بول، تحلیلگر بانک ABN، دقیق‌ترین پیش‌بینی کننده قیمت طلا از نظر بلومبرگ، طلا و نقره به جذب سرمایه‌گذاران ادامه خواهند داد که این موضوع ناشی از سیاست‌های تطبیقی بانکهای مرکزی دنیا شامل اروپا خواهد بود.

هدف قیمت هر اونس در پایان سه‌ماههه ۱۴۲۵ دلار خواهد بود که ۷۵ دلار بالاتر از پیش‌بینی قبلی و بالاترین قیمت از آگوست ۲۰۱۳ بوده است. اونس در معاملات امروز زیر ۱۳۷۰ دلار قیمت داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، طلا و نقره در حالی صعود کرده‌اند که پس از رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا،  گمانه‌زنی‌ها در خصوص اعمال تسهیلات بیشتر توسط بانک‌های مرکزی و ثابت نگهداشتن نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو، سرمایه‌گذاران جذب این فلزات گرانبها شده‌اند.

ABN همچنین اعلام کرد که احتمال قیمت‌های پایین‌تر در سه‌ماهه نهایی سال جاری و سال ۲۰۱۷ وجود دارد، این بانک گفت چنین افتی باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران فرصتی برای خرید پیدا کنند.

بانک  ABN اعلام کرد، قیمت طلا و نقره از زمان همه‌پرسی برگزیت به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. تقاضای دارایی امن، نرخ بهره فدرال‌رزرو در امسال و سال آینده و تسهیلات بیشتر بانک مرکزی انگلستان و بانک مرکزی اروپا عوامل اصلی رشد قیمت بوده‌اند.»
لازم به ذکر است، طلا در سال ۲۰۱۶ رشدی ۲۹ درصدی را تجربه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *