اختلاف نظر سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی در خصوص قیمت طلا در هفته جاری
۱۳۹۵-۰۳-۰۷
امیدواری تحلیلگران کامرز بانک نسبت به افزایش قیمت جهانی طلا تا پایان امسال
۱۳۹۵-۰۳-۰۸

احتمال افت شدید قیمت طلا طی هفته آینده وجود دارد

به نقل از یاهو نیوز، قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر روند نزولی خود را دنبال کرده و تحت تاثیر گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش بیشتری روبرو شده است.

بر اساس این گزارش افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند به نفع ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا تمام شود.

بر اساس نظرسنجی جدید موسسه سی ام ئی فد واچ، احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست جولای به بیش از ۵۵ درصد رسیده است. فدرال رزرو احتمالا در نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه آی آی تریدر تاکید کرد: این یک تغییر دراماتیک نسبت به هفته قبل به شمار می رود و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بیشتر شده است. دوشنبه گذشته تنها ۵ درصد احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا وجود داشت ولی انتشار متن مذاکرات نشست آوریل فدرال رزرو تاثیر زیادی بر افزایش این احتمال داشته است.

در حالی که قیمت جهانی طلا ماه گذشته تا سطح ۱۳۰۳ دلاری افزایش یافت ولی اخیرا تا ۱۲۱۷ دلار در هر اونس کاهش داشته است. البته باروش انتظار دارد که قیمت طلا طی روزهای آینده نیز با کاهش شدیدتری روبرو شود.

وی افزود: من منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا در هفته آتی هستم. به خاطر در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، احتمالا نرخ ارز با نوسانات زیادی روبرو خواهد شد و این مساله موجب تغییرات شدید قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا می شود.

باروش گفت: به نظر من قیمت ۱۲۲۸ تا ۱۲۳۰ دلار در هر اونس سطوح مقاومتی برای طلا در روزهای آینده خواهد بود. سطوح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۲۰۵ تا ۱۲۰۸ دلار است.

گزارش سایت طلا حاکیست، اگر این سطوح حمایتی نیز شکسته شود قیمت طلا در نهایت تا ۱۱۹۰ دلار کاهش خواهد یافت. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و انتشار آمارهای اقتصادی منطقه یورو چین و آمریکا قرار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور به خصوص چین و هند نیز می تواند تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.

 

 

منبع: سایت طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *