تنش های تجاری قیمت جهانی طلا را به بالاترین سطح در یک هفته اخیر رساند
۱۳۹۷-۰۴-۱۳
سیف: بازار ثانویه ارز از امروز آغاز بکار کرد
۱۳۹۷-۰۴-۱۳

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی پیش بینی می کند که احتمال افت قیمت جهانی هر اونس طلا تا ۱۲۴۰ و ۱۲۳۸ دلار در کوتاه مدت وجود دارد.

احتمال افت قیمت طلا تا 1238 دلار وجود دارد  احتمال افت قیمت طلا تا 1238 دلار وجود دارد 307616901480489

 

به گزارش کیتکو نیوز، سین لاسک تحلیلگر برجسته موسسه والش تریدینگ گفت: این احتمال وجود دارد که افزایش ارزش دلار آمریکا و فشار فروش در بازارهای جهانی موجب شود که قیمت جهانی طلا تا ۱۲۳۸ دلار کاهش یابد.

بر اساس این گزارش وی افزود: گرچه تشدید تنش های تجاری در عرصه بین المللی می تواند به نفع تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا باشد ولی در شرایط کنونی ظاهرا تقویت ارزش دلار موجب شده است تا سرمایه گذاران بیشتری به خرید دلار اقدام کنند. به نظر من شرایط فصلی نیز عامل مهمی برای ادامه روند نزولی قیمت طلا خواهد بود.

آدام باتن تحلیلگر ارشد فارکس لایو نیز گفت: به نظر من شرایط طلا از نظر تکنیکال چندان مساعد نیست و قیمت این فلز گرانبها در کوتاه مدت با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد. اگر کاتالیزور مهمی در شرایط کنونی وجود نداشته باشد، روند نزولی قیمت طلا ادامه خواهد یافت.

رالف پریستون استراتژیست بازارهای بین المللی تاکید کرد: به نظر من تقویت ارزش دلار در کوتاه مدت مهمترین مانع برای افزایش قیمت جهانی طلا خواهد بود.

برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که قیمت طلا تا ۱۲۴۵ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *