ادامه روند نزولی قیمت نفت و تقویت ارزش دلار موجب کاهش مجدد نرخ بهره خواهد شد

قیمت طلا در کوتاه مدت در دامنه ۳۴ دلاری در نوسان خواهد بود
۱۳۹۴-۰۹-۲۶
عواقب افزایش نرخ بهره در آمریکا/ دلار در سال ۲۰۱۶ در بازارهای جهانی قدرت می گیرد؟
۱۳۹۴-۰۹-۲۶

رئیس فدرال رزرو آمریکا تاکید کرد :اگر قیمت جهانی نفت به روند نزولی خود ادامه دهد و ارزش دلار همچنان مسیر صعودی خود را دنبال کند، نرخ تورم در اقتصاد آمریکا بار دیگر با کاهش روبرو خواهد شد و فدرال رزرو چاره ای جز کاهش نرخ بهره نخواهد داشت.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا شب گذشته در کنفرانس خبری پس از نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا تصریح کرد: به نظر من روند نزولی قیمت نفت و تقویت ارزش دلار در میان مدت خاتمه خواهد یافت ولی اگر این روند همچنان ادامه یابد، قدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را کاهش می دهد.

بر اساس این گزارش وی افزود: فدرال رزرو آمریکا به دنبال دستیابی به نرخ تورم ۲ درصدی است و اگر این هدف محقق نشود مجبور خواهد شد تا نرخ بهره را بار دیگر کاهش دهد.

یلن گفت: مهمترین اولویت فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی برقراری ثبات در بازارهای مالی و دستیابی به هدف تورم ۲ درصدی و بهبود وضعیت بازار اشتغال است.

قیمت جهانی نفت طی ماه های گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته و قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا اکنون به کمتر از ۳۵.۵۲ دلار رسیده است.

یلن گفت: فدرال رزرو باید به طور مرتب نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار را بررسی کند تا از این مساله مطمئن شود که سطح عمومی قیمت ها در مسیر درستی قرار دارد. اگر قیمت نفت و ارزش دلار به روند کنونی خود ادامه دهند ما نیز مجبور به واکنش خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *