ارائه سکه در بورس کاهش حداقل ۳۰ درصدی قیمت را رقم می زند

سکه طرح جدید ۴۸۰۰۰ تومان گران شد/ نرخ: ۲ میلیون و ۹۱۶ هزار تومان
۱۳۹۷-۰۴-۱۰
قیمت طلا و سکه روند نزولی به خود گرفت/بازار در آستانه تعادل
۱۳۹۷-۰۴-۱۰

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید به صورت علمی و فنی با پیش فروش سکه در بورس باید قیمت آن در مدت یک هفته حداقل ۳۰ درصد کاهش دهد.

ارائه سکه در بورس کاهش حداقل 30 درصدی قیمت را رقم می زند  ارائه سکه در بورس کاهش حداقل 30 درصدی قیمت را رقم می زند 200301740318536

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز عرضه تمامی حواله های پیش فروش شده سکه را در بورس اظهار داشت: بازار بورس قابلیت مدیریت فروش هدایت شده، نظارت شده و قابلیت کنترل دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: در بورس میزان حجم خرید و فروش ها مشخص و قیمت در آنجا کشف می شود، اعتقاد دارم که باید از اول نه تنها طلا که بخش اعظمی از کالاهای اساسی، مهم و اثرگذار بر اقتصاد ایران در بورس عرضه می شد.

سکه طلا  ارائه سکه در بورس کاهش حداقل 30 درصدی قیمت را رقم می زند 46870

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: شروع پیش فروش سکه در بورس را به فال نیک می گیرم و امیدوارم این روش بتواند راهگشا باشد.

وی در این باره که دریش فروش های گذشته نیز اسامی مشخص بود؛ اما برخوردی با خریداران میلیاردی سکه نشد، توضیح داد: در پیش فروش های گذشته معلوم نیست اسامی و لیست طبق رابطه خریده و توانسته با رایزنی و رانتی که داشته حجم مورد نیاز خود را خریداری کند.

دست های پشت پرده در بورس وجود ندارد

این نماینده مجلس اظهار داشت: در بورس شرایط برای همه شخصیت های حقیقی و حقوقی یکسان است، این شرایط و فضای یکسان و عادلانه در بورس فراهم می شود در حالی که در خارج از بورس فضا عادلانه نیست، در فضای خارج از بورس رانت و دست های پشت پرده وجود دارد، البته امیدواریم در بورس دست های پشت پرده وجودنداشته باشد.

نمودار کاهش بورس  ارائه سکه در بورس کاهش حداقل 30 درصدی قیمت را رقم می زند 201705105561382200

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در این باره که با پیش فروش سکه در بورس چه زمانی بازار روی آرامش را می بیند، گفت: گر بورس متناسب با قواعد تضمینی خود عمل کند باید ظرف مدت یک هفته به سمت قیمت واقعی خود برود.

وی بیان داشت: در حال حاضر سکه در قیمت واقعی خود نیست، انتظار داریم حداقل ۳۰ درصد قیمت کاهش پیدا کند، یعنی باید در بازه زمانی مشخصی پیش فروس سکه به این نتیجه منتج شود اما اگر چنین نشود اشکالی در کار وجود دارد و باید راه کار دیگری ارائه شود؛ اما در کل به صورت علمی و فنی باید شاهد کاهش قیمت باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *