بحران سیاسی ایتالیا ارزش یورو را به شدت کاهش داد
۱۳۹۷-۰۳-۰۷
آیا روی سکه سرمایه گذاری کنیم؟
۱۳۹۷-۰۳-۰۷

تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری پرایس فیوچرز بر این باور است که افزایش تورم در اقتصاد آمریکا می تواند عامل مهمی برای رشد بیشتر قیمت جهانی طلا باشد.

افزایش تورم در آمریکا قیمت طلا را افزایش خواهد داد  افزایش تورم در آمریکا قیمت طلا را افزایش خواهد داد 997454311284754

 

به گزارش کیتکو نیوز، فیل فیلین تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری پرایس فیوچرز تاکید کرد: متن مذاکرات نشست فدرال رزرو نشان می دهد که فشارهای تورمی در آمریکا رو به افزایش است و این مساله می تواند زمینه لازم برای افزایش بیشتر نرخ بهره را فراهم کند.

بر اساس این گزارش وی افزود: افزایش فشارهای تورمی موجب افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا و سایر فلزات گرانبها خواهد شد. به نظر  می رسد تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی موجب افزایش تقاضای فیزیکی و مکان امن سرمایه گذاری برای طلا خواهد شد.

آدریان دی تحلیلگر ارشد اقتصادی نیز گفت: قیمت طلا طی روزهای گذشته تحت تاثیر کاهش تنش های سیاسی ، افزایش بهره اوراق قرضه آمریکا، افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی به خصوص آمریکا با افت نسبی روبرو شده است ولی این عوامل تقریبا از بین رفته است و این مساله می تواند به نفع قیمت جهانی طلا باشد.

سین لاسک تحلیلگر موسسه والش تریدینگ نیز معتقد است که قیمت جهانی طلا می تواند طی روزهای آینده تا سطح ۱۳۳۰ دلار در هر اونس افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *