پالایش طلای ونزوئلا در ترکیه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا
۱۳۹۷-۰۴-۳۰
افزایش ۲.۵ دلاری هر اونس طلا در بازار جهانی
۱۳۹۷-۰۴-۳۰

گزارش هفتگی بازار سکه؛

بازار آزاد سکه در هفته ای که گذشت بر خلاف هفته قبل تر که با روند نزولی نرخ انواع سکه همراه شده بود، تغییر مسیر داد و با وجود تحویل سکه های پیش فروش شده، در مسیر افزایشی حرکت کرد.

بازار آزاد سکه در هفته ای که گذشت بر خلاف هفته قبل تر که با روند نزولی نرخ انواع سکه همراه شده بود، تغییر مسیر داد و با وجود تحویل سکه های پیش فروش شده، در مسیر افزایشی حرکت کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی، در هفته ای که گذشت، سکه تمام طرح جدید با بیش از ۱۰ درصد افزایش نسبت به هقته قبل، بیشترین میزان رشد را در بین دیگر سکه بدست آورد.

بر اساس این گزارش، هر سکه تمام طرح جدید در طول هفته، با افزایش ۲۷۸ هزار تومانی معادل ۱۰.۲۳ درصد از نرخ ۲,۷۱۵,۰۰۰ تومانی روز پنج شنبه مورخه ۲۱ تیرماه به نرخ ۲,۹۹۳,۰۰۰ تومان در پایان هفته گذشته رسید.

سکه  افزایش 10 درصدی نرخ سکه در شش روز کاری 910518 822

همچنین هر سکه تمام طرح قدیم در هفته ای که گذشت با رشد ۱۶۰ هزار تومانی معادل ۶.۲۲ درصد مواجه شد و در پایان هفته به رقم ۲,۷۳۰,۰۰۰ تومان رسید.

سکه  افزایش 10 درصدی نرخ سکه در شش روز کاری 910520 168

هر نیم سکه بهار آزادی نیز در پایان هفته به نرخ فروش ۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان رسید که نشان از رشد ۸۵ هزار تومانی معادل ۶.۴۶ درصد داشت.

سکه  افزایش 10 درصدی نرخ سکه در شش روز کاری 910521 481

هر ربع سکه بهار آزادی نیز با افزایش ۵۰ هزار تومانی معادل ۷.۴ درصد از نرخ ۶۷۵ هزار تومانی بیست و یکم تیرماه به قیمت ۷۲۵ پایان هفته گذشته رسید.

سکه  افزایش 10 درصدی نرخ سکه در شش روز کاری 910519 801

نتیجه ای که از برآیند کلی بازار سکه در هفته گذشته، می توان بدست آورد، این است که مهم‌ترین عامل در مقابل کاهش نرخ سکه و طلا در بازار داخلی، افزایش نرخ ارز به ویژه دلار و یورو باشد. همچنین عدم ورود سکه‌های پیش فروش شده در طرح بانک مرکزی به بازار سکه نیز باعث کاهش عرضه در مقابل تقاضای بالا شده است که نتیجه آن، گرانی سکه می‌باشد.

پس از روند کم‌نوسان طلای جهانی در کانال ۱۲۴۰ دلاری، رشد شاخص دلار طلا را به کف یک‌‌ساله (۸/ ۱۲۱۱ دلار) رساند. اما در بازار ارز غیررسمی با وجود مقاومت سقف ۸۲۰۰ تومان، تردیدها نسبت به عوامل سیاسی دلار را افزایش داد. این عامل و سیگنال بازار آتی سکه (سررسید تیر نیز در کانال ۳ میلیون و ۲۰۰ تا ۳ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان) از سکه حمایت کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *