ریزش دسته‌جمعی قیمت‌ها ادامه دارد
۱۳۹۷-۰۴-۱۳
معاملات بورس تاثیری بر بازار طلا ندارد/ ادامه روند ورود نقدینگی به بازار طلا
۱۳۹۷-۰۴-۱۳

مدیر اکتشاف ایمیدرو، دستیابی به ذخایر جدید و افزایش ذخایر معدنی کشور را از دستاوردهای برنامه اکتشافی ایمیدرو دانست و گفت: نتایج اولیه برنامه اکتشافی ایمیدرو نشان می دهد میزان ذخایر ۸ نوع ماده معدنی شامل طلا، زغالسنگ حرارتی و کک شو، سنگ آهن، آنتیموان، عناصر نادر خاکی، باریت و بوکسیت افزایش یافته است.

افزایش ذخایر 8 نوع ماده معدنی در کشور  افزایش ذخایر 8 نوع ماده معدنی در کشور 2369291 404به گزارش خبرگزاری صداوسیما از ایمیدرو، علی اصغر زاده تحقق اهداف توسعه ای ایران در حوزه هایی همچون فولاد، مس، آلومینیوم، روی، طلا و زغالسنگ را مستلزم انجام اکتشافات جدید دانست و افزود: در حالی که تا پیش از برنامه اکتشاف، ذخایر عناصر نادرخاکی در ایران نامشخص بود اما تاکنون ۶۵هزار تن از این نوع عناصر کشف شده است.

وی در خصوص نتایج حاصل از برنامه اکتشاف یادآور شد: در نتیجه انجام فعالیت های اکتشافی ذخایر معدنی کشور در سنگ آهن ۵۰۰ میلیون تن ، زغال کک شو ۳۴۵ میلیون تن، زغال حرارتی ۲۲۰ میلیون تن، باریت ۱۰۳ میلیون تن، بوکسیت ۲۱ میلیون تن ، طلا ۴۲ تن و آنتیموان ۳۰ هزار تن افزایش یافت.

مدیر اکتشاف ایمیدرو تصریح کرد: از بهار ۱۳۹۳ با هدایت ایمیدرو، برنامه وسیعی برای اجرای طرح های جدید اکتشافی آغاز شده و هدف آن بررسی پتانسیل های معدنی در ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت ایران است که حاصل آن ‌ شناسایی بیش از ۴۰۰ محدوده معدنی در ۳۶ پهنه اکتشافی است.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته کل حفاری های انجام شده ۱۱۹ هزار متر بود که در مقایسه با مجموع حفاری سال ماقبل،( ۱۰۵ هزار متر) افزایش نشان می دهد.

اصغر زاده تصریح کرد: مجموع هزینه های اکتشافی ایمیدرو و شرکت های تابعه و وابسته در سال ۱۳۹۶ به بیش از ۱۱۴۶میلیارد ریال رسید این در حالی است که در سال ۱۳۹۵ در این بخش یک هزار و ۸۰ میلیارد ریال هزینه شد.
اصغر زاده بیان کرد: در ۴ سال اخیر حدود ۱۰۰ شرکت داخلی که برخی از آن ها از شریک خارجی، بهره گرفته اند،‌ طرح های اکتشافی ایمیدرو را اجرا کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *