طلا بخریم یا «صندوق طلا»؟
۱۳۹۷-۰۴-۳۰
اوضاع اقتصادی آمریکا عالی است/فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد
۱۳۹۷-۰۴-۳۰

قیمت هر اونس طلا با ۶ دلار و ۵۶ سنت افزایش به ۱۲۲۹ دلار و ۵۳ سنت رسید.

افزایش قیمت جهانی طلا  افزایش قیمت جهانی طلا 780719873391919

 

پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از افزایش ارزش دلار و بالا بردن نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا انتقاد کرد و موجب کاهش ارزش دلار شد، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و از پایین ترین رقم یک سال اخیر که در روز پنجشنبه به ثبت رسیده بود فاصله گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۶ دلار و ۵۶ سنت افزایش به ۱۲۲۹ دلار و ۵۳ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۷ دلار و ۱۰ سنت افزایش به ۱۲۳۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.

قیمت طلا با وجود این افزایش در پایان معاملات هفتگی افت تقریبا یک درصدی را تجربه کرد و نشانه چندانی از اتمام روند افت قیمت نفت دیده نمی شود. قیمت فلز زرد از ابتدای ماه می تاکنون ۱۰ درصد کاهش یافته است.

تقویت ارزش دلار موجب گران تر شدن طلا برای خریدارانی می شود که با ارزهای دیگر خرید می کنند. افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن ارزش دلار شده و هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می برد.

بانک آمریکا مریل لینچ اعلام کرده، نگرانی ها از وقوع جنگ تجاری موجب شده تا سرمایه گذاران این هفته ۵ میلیارد دلار از سرمایه های خود را روانه بازار اوراق قرضه کنند و ۱.۲ میلیارد دلار از بازار طلا بیرون بکشند.

میشائیل الینگستون، تحلیلگر بازار طلا گفت: «احتمال زیادی وجود دارد که در صورت بروز تغییراتی در موقعیت دلار و یا اظهارات مقامات فدرال رزرو، قیمت طلا رو به افزایش برود.»

در حالی که جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا این هفته هیچ اقدامی برای مقابله با انتظارات ایجاد شده مبنی بر افزایش ۲ نوبتی نرخ بهره در سال جاری انجام نداد و گفت آمریکا در آستانه چند سال رشد اقتصادی قرار دارد، به رغم سخنان ترامپ در مورد ارزش دلار و نرخ بهره، ارزش دلار همچنان در نزدیکی بالاترین رقم های یک سال اخیر قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *