امیدواری تحلیلگران کامرز بانک نسبت به افزایش قیمت جهانی طلا تا پایان امسال

احتمال افت شدید قیمت طلا طی هفته آینده وجود دارد
۱۳۹۵-۰۳-۰۸
قیمت طلا به مرز ۱۲۰۰ دلار رسید
۱۳۹۵-۰۳-۰۹

امیدواری تحلیلگران کامرز بانک نسبت به افزایش قیمت جهانی طلا تا پایان امسال

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، تحلیلگران کامرزبانک با انتشار گزارشی تحقیقاتی پیش بینی کردند که قیمت جهانی هر اونس طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۲۵۰ دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش کامرز بانک اعلام کرد: با توجه به کاهش تقاضای فیزیکی طلا در بازار آسیا، انتظارات مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا و تقویت ارزش دلار فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

این بانک در ادامه افزود: تقاضای سفته بازی در بازارهای بین المللی نیز برای طلا با کاهش نسبی روبرو شده است. افت تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری در شرایط کنونی فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

افزایش گمانه زنی ها نسبت به بالا رفتن نرخ بهره فدرال رزرو موجب نگرانی سرمایه گذاران بین المللی شده است. تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست ژوئن به ۲۴ درصد رسیده است. این رقم برای نشست جولای فدرال رزرو آمریکا نیز به ۴۵ درصد افزایش یافته است.

تحلیلگران کامرز بانک اعلام کردند که افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند موجب کاهش قیمت طلا به کمتر از ۱۲۰۰ دلار در هر اونس در کوتاه مدت شود ولی این روند نزولی قیمت طلا در بلندمدت و میان مدت دوام نخواهد داشت و با کاهش قیمت فرصت مناسبی برای خرید طلا فراهم خواهد شد.

با هجوم سرمایه گذاران بین المللی برای خرید طلا بار دیگر قیمت این فلز زرد با افزایش روبرو خواهد شد. کاهش قیمت طلا موجب می شود تا تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی نیز با رشد چشمگیری روبرو شود و این مساله در نهایت رشد قیمت طلا را تا پایان امسال به همراه خواهد داشت.

گزارش سایت طلا حاکیست، پیش بینی می شود تقاضای طلای هند تا پایان امسال به ۸۵۰ تا ۹۵۰ تن افزایش یابد. این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۸۵۰ تن رسیده بود.

تقاضای طلای چین نیز امسال به ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ تن خواهد رسید. به اعتقاد تحلیلگران بازار طلا، قیمت این فلز زرد در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

منبع: سایت طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *