انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال آمریکا بار دیگر قیمت طلا را افزایش داد

قیمت طلا الگویی شبیه سال ۱۹۹۹ میلادی دارد/ طلا در کوتاه مدت با فشار بیشتری روبرو می شود
۱۳۹۵-۰۲-۱۶
سرمایه گذاران بین المللی و تحلیلگران اقتصادی به افزایش قیمت طلا رای دادند
۱۳۹۵-۰۲-۱۷

به دنبال انتشار آمارهای ضعیف و ناامید کننده از بازار اشتغال آمریکا در ماه آوریل قیمت جهانی طلا بار دیگر در مبادلات روز جمعه با افزایش نسبی روبرو شده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، وزارت کار آمریکا در گزارش روز جمعه اعلام کرد که میزان اشتغال ایجاد شده در اقتصاد این کشور طی ماه آوریل به پایین ترین سطح در ۷ ماه اخیر رسیده است.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای اشتغال آمریکا موجب شد تا قیمت طلا با بیشترین افزایش در یک هفته گذشته روبرو شود. انتشار آمارهای اشتغال گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را کاهش داده و این مساله به ضرر ارزش دلار نیز بوده است.

اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته تنها ۱۶۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. نظرسنجی بلومبرگ از کارشناسان اقتصادی نشان می داد که اقتصاد آمریکا طی ماه آوریل بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. نرخ بیکاری آمریکا نیز در ماه گذشته به ۵ درصد رسیده است.

قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۲ درصد رشد داشته که این بهترین عملکرد قیمت طلا در ماه های نخست از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون به شمار می رود. گمانه زنی های مربوط به وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

اکنون بسیاری از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال به شدت کاهش یافته است.

فیل استریبل تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری آر جی او فیوچرز تاکید کرد: آمارهای اشتغال آمریکا چالش بزرگی برای کسانی است که فکر می کردند فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش می دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: اکنون احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو کاهش یافته است و در نتیجه قیمت جهانی طلا و نقره با افزایش روبرو شده است. قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی در پایان مبادلات روز جمعه با ۱.۷ درصد افزایش به بیش از ۱۲۹۴ دلار رسیده است.

گزارش سایت طلا حاکیست، قیمت طلا در هفته ای که گذشت بیش از ۰.۳ درصد افزایش داشته است. ۴ رئیس فدرال رزرو ایالت های آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرده بودند که اگر آمارهای اقتصادی اجازه دهد، از افزایش نرخ بهره حمایت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *