انتشار نتایج همه پرسی بریتانیا قیمت طلا را به شدت افزایش داد

تکمیلی/ قیمت جهانی طلا با رشد ۸ درصدی روبرو شد
۱۳۹۵-۰۴-۰۳
شوک خروج انگلیس از اتحادیه اروپا/ نفت ارزان، طلا گران شد
۱۳۹۵-۰۴-۰۳
نمایش همه

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی سی ان بی سی، نتایج اولیه همه پرسی بریتانیا نشان می دهد که کمپین خروج از اتحادیه اروپا نسبت به کمپین عضویت در این اتحادیه پیشی گرفته است و این مساله موجب کاهش شدید ارزش پوند شده است.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی نفت که شب گذشته با افزایش نسبی روبرو شده بود امروز جمعه کاهش یافته است. قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا با ۵.۱ درصد کاهش به کمتر از ۴۷.۵۵ دلار رسیده است. قیمت نفت سبک آمریکا شب گذشته با رشد ۲ درصدی روبرو شده بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با ۵ درصد افت به کمتر از ۴۸.۳۶ دلار رسیده است. ارزش پوند انگلیس نیز به پایین ترین سطح در ۶ ماه گذشته کاهش یافته است.

قیمت هر اونس طلا نیز با ۴.۱ درصد افزایش به بیش از ۱۳۰۹ دلار رسیده است. قیمت طلا پنجشنبه گذشته نیز به بیش از ۱۳۱۸ دلار رسیده بود.

نعیم اسلم تحلیلگر ارشد اقتصادی بورس لندن تاکید کرد: طلا که در روزهای گذشته تحت فشار زیادی قرار داشت اکنون بار دیگر با وجود نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، روندی صعودی را آغاز کرده است.

سرمایه گذاران بین المللی در شرایط کنونی منتظر روشن شدن نتایج نهایی همه پرسی بریتانیا هستند. به نظر می رسد احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در شرایط کنونی بیشتر از باقی ماندن در این اتحادیه باشد.

آنگوس نیکولسون تحلیلگر ارشد موسسه آی جی تاکید کرد: اگر مردم بریتانیا خروج از اتحادیه اروپا را انتخاب کنند، قیمت طلا احتمالا در کوتاه مدت با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

قیمت طلا بر مبنای یورو و پوند انگلیس به بالاترین سطح از آوریل ۲۰۱۳ میلادی رسیده است. نتایج اولیه نشان می دهد که کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بیش از ۵۱.۳ درصد آرا را کسب کرده است. این رقم برای کمپین عضویت بریتانیا در این اتحادیه نیز به ۴۸.۴ درصد رسیده است.

تحلیلگران موسسه مالی میزوهو بانک نیز تاکید کردند: با افزایش نگرانی ها نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، طلا به کالای امنی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است.

خروج بریتانیا می تواند سرآغازی برای خروج سایر کشورهای اروپایی از اتحادیه اروپا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *