بازار طلا چطور در عرض ۲ دقیقه دوباره داغ شد؟ / بازگشت طلا به کانال ۱۳۰۰ دلاری

دلار به نفع اونس طلا بازی خواهد کرد
۱۳۹۵-۰۲-۱۷
تضعیف طلا در گام پنجم
۱۳۹۵-۰۲-۱۸

طلا طلسم هر اونس ۱۳۰۰ دلار را در این هفته برای اولین بار بعد از ژانویه ۲۰۱۵ شکسته است.

باوجودی که هنوز شک و تردیدها درباره این بازار مالی جدید وجود دارد،اما ارزش شمش طلا به صورت غیرقابل باوری روبه افزایش است.احساسات به ویژه ترس از چرخش قیمت ها در شرایطی که دلار ضعیف تر می شود،بازار طلا را تهدید می کند با این حال قیمت طلا با اتکا به فاکتورهای تکنیکالی رو به افزایش است.

با وجودی که نرخ واقعی تورم رو به افزایش است و شتاب تورم برای فلزات مثبت است،اما سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در فلزات تشویق می کند.

رونق طلا و نوسانی که در نتیجه بالا و پایین آمدن قیمت این فلز اتفاق افتاده سبب شده تا قیمت ها  ۳۰ درصد بیشتر از بالاترین قیمت این کالا در سال ۲۰۱۱ ثبت شود.

البته سرمایه گذاران  مشتاق هم گمان  می کنند این رشد بیشتر خواهد شد.هولدینگ های سرمایه گذار در طلا هم اکنون در حال سرمایه گذاری در این فلز هستند که نشان می دهد این میزان سرمایه گذاری از سال ۲۰۱۱  بی سابقه بوده است.

در حال حاضر میانگین قیمت طلا از ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۰ به میزان ۳۰ درصد افزایش نشان می دهد.

دستاوردهایی که طلا در سال جاری میلادی بدست آورده ، هر روز در هر حال سورپرایز کردن بازارهای مالی دنیاست.بعد از اینکه فدرال رزرو در دسامبرگذشته برای مقابله با تورم نرخ بهره را افزایش داد،این تصمیم سبب شد تا برای اولین بار در این دهه ریل گذاری نهایی بر روی طلا که رو به افول بود،بازگردد.

حالا هزینه  فرصت سرمایه گذاری طلا با بازدهی اسمی صفر برای سرمایه گذاران جذاب شده است.زیرا بازده منفی در سرمایه گذاری های اروپا و همچنین ژاپن نشان می دهد که در آینده این کالا می تواند جایگزین امنی برای سرمایه گذاری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *