بانک مرکزی اروپا در شش ماه دوم ۲۰۱۹ نرخ بهره را افزایش می دهد

بازار طلافروشان دیگر سکه نیست/ پیش‌فروش سکه خیلی کوتاه اثر داشت
۱۳۹۷-۰۴-۳۱
باز هم دلار و سکه خبرساز شد
۱۳۹۷-۰۵-۰۱

تازه ترین نظرسنجی رویترز از کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا در شش ماه دوم سال آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

بانک مرکزی اروپا در شش ماه دوم 2019 نرخ بهره را افزایش می دهد  بانک مرکزی اروپا در شش ماه دوم 2019 نرخ بهره را افزایش می دهد 118622541013691

 

به گزارش رویترز، نظرسنجی از کارشناسان اقتصادی حاکی است که بانک مرکزی اروپا در شش ماه دوم سال آینده و پیش از هرگونه افت رشد اقتصادی منطقه یورو نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

بر اساس این گزارش رشد اقتصادی منطقه یورو سال گذشته از سایر قدرت های بزرگ اقتصادی جهان برای نخستین بار از زمان وقوع بحران مالی ۲۰۰۸ پیشی گرفته است. ولی تحلیلگران و اقتصاددانان نسبت به کاهش رشد اقتصادی منطقه یورو طی ماه های آینده هشدار داده اند.

جنگ تجاری با آمریکا یک تهدید واقعی علیه رشد اقتصادی منطقه یورو به شمار می رود. تحلیلگران پیش بینی کرده اند که رشد اقتصادی منطقه یورو امسال به ۲.۱ درصد و سال آینده به ۱.۸ درصد و در سال ۲۰۲۰ به کمتر از ۱.۶ درصد خواهد رسید.

بیش از ۷۰ درصد کارشناسان اقتصادی شرکت کننده در این نظرسنجی یعنی ۵۱ نفر از ۶۹ نفر آنها پیش بینی کرده اند که بانک مرکزی اروپا در شش ماه دوم سال آینده نرخ بهره را افزایش می دهد ولی ۱۸ اقتصاددان اعلام کردند که بانک مرکزی اروپا بهره را افزایش نخواهد داد.

پیش بینی می شود نرخ تورم منطقه یورو نیز امسال و سال آینده به ۱.۶ درصد برسد و این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز به ۱.۷ درصد خواهد رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *