۶ نکته مهم که باید هنگام شامپو کردن موها رعایت کنید
۱۳۹۷-۰۳-۲۱
خانم بازیگر: مردم با دیدن “ستایش ۳” شگفت زده می‌شوند!
۱۳۹۷-۰۳-۲۱
نمایش همه

به گزارش بهداشت نیوز: محققان عنوان می کنند باید به فکر شیوه جایگزینی برای این نوع جراحی ها که شامل برداشتن لوزه ها به منظور درمان ورم لوزه ها و برداشتن آدنوئیدها در جهت درمان عفونت های عودکننده گوش میانی است بود.

محققان دانشگاه ملبورن استرالیا در این مطالعه دریافتند عمل برداشتن لوزه ها موسوم به تنزیلکتومی با افزایش حدوداً سه برابری ریسک ابتلا به بیماری های مجاری تنفسی فوقانی نظیر آسم، آنفولانزا، ذات الریه و اختلالات انسداد مزمن ریه مرتبط است.

عمل برداشتن آدنوئیدها موسوم به آدنوئیدکتومی نیز با ریسک بیش از دو برابری اختلالات انسداد مزمن ریه و بیماری های مجاری تنفسی فوقانی و ورم ملتحمه مرتبط است.

«سین بیارز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما میزان این خطرات را براساس زمان برداشتن لوزه ها و آدنوئیدها در ۹ سال اول زندگی برآورد کردیم چراکه در این زمان این بافت ها در توسعه سیستم ایمنی بسیار فعال هستند.»

آدنوئیها و لوزه ها همچون خط اول دفاع عمل می کنند و به تشخیص پاتوژن های هوایی نظیر باکتری ها و ویروس ها کمک کرده و با آغاز واکنش ایمنی به پاکسازی آنها از بدن کمک می کنند.

در این مطالعه، تیم تحقیق داده های ۱۰ سال اول و تا سن ۳۰ سالگی ۱,۱۸۹,۰۶۱ کودک دانمارکی متولدشده بین سال های ۱۹۷۹ و ۱۹۹۹ را بررسی کردند.

از بین حدود ۱.۲ میلیون کودک، ۱۷,۴۶۰ کودک لوزه شان را برداشته بودند، ۱۱,۸۳۰ کودک عمل برداشتن آدئونید را انجام داده بودند، و ۳۱,۳۷۷ کودک هم لوزه ها و هم آدنوئیدهایشان برداشته شده بود.

محققان اذعان می کنند نیاز به برداشتن لوزه ها و آدنوئیدها در زمانیکه مشکل بیمار حاد باشد ضروری است.

محققان این مطالعه تاکید می کنند که تا حد امکان باید زمان برداشتن لوزه ها و آدنوئیدها به تاخیر بیفتد تا به رشد عادی سیستم ایمنی در دوره کودکی کمک شود و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی در سنین بالاتر کاهش یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *