بخش‌هایی از بازار تهران امروز هم بسته ماند/ آشوب‌گران برای بازاریان ناشناخته هستند
۱۳۹۷-۰۴-۰۵
افت قیمت موجب افزایش چشمگیر تقاضای طلا در آسیا شد
۱۳۹۷-۰۴-۰۵

یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ایجاد بازار ثانویه در طرح گواهی سکه گفت: دولت برای تعادل بخشی به بازار سکه به سراغ بازار سرمایه آمده که می‌توان آن را به فال نیک گرفت.
برنامه دولت برای تعادل بازار سکه و ایجاد بازار ثانویه  برنامه دولت برای تعادل بازار سکه و ایجاد بازار ثانویه 812515274518066

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حامد فلاح جوشقانی درخصوص طرح گواهی سکه به مهر گفت: طرح اوراق گواهی سکه طلا شرایطی را برای افرادی که سکه های پیش فروش شده بانک مرکزی را خریداری کرده اند، فراهم می‌کند که آنها بتوانند در یک بازار ثانویه قبل از سررسید، سکه ها را نقد و یا بعد از سررسید تحویل بگیرند.

وی افزود: این طرح با هدف بازارسازی برای گواهی‌های پیش‌فروش سکه ارائه شده و این در حالی است که مردم سکه را با قیمتی کمتر از بازار نقدی خریداری کرده‌اند و اکنون می‌توانند با بازدهی مناسب به فروش برسانند.

فلاح جوشقانی استفاده بانک مرکزی از مکانیسم بازار را اتفاقی مثبت اعلام کرد و گفت: در کل طرح گواهی پیش فروش سکه برای تخلیه رفتارهای سوداگرانه مفید است و ریسک نقدشوندگی را با بازدهی خوبی برای معامله‌گران، کاهش می‌دهد.در هر صورت، مکانیزم تمامی بورس‌ها از جمله بورس کالا برای تنظیم بازار مفید است و اینکه دولت برای تعادل بخشی به بازار سکه به سراغ بازار سرمایه آمده، می‌توان آن را به فال نیک گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *