تاثیر منفی کاهش قیمت طلا به زیر ۱۰۰۰ دلار بر شرکتهای معدنی جهان

در صورت کاهش قیمت به ۱۰۴۵ دلار ذخایر طلای خود را بفروشید
۱۳۹۴-۰۹-۲۸
کاهشی در حدود یک درصد برای قیمت جهانی طلا در هفته ی گذشته
۱۳۹۴-۰۹-۲۸
نمایش همه

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر قیمت طلا طی ماه های آینده به طور متوالی به کمتر از ۱۰۰۰ دلار برسد و این روند برای مدت زمان زیادی طول بکشد این مساله به ضرر شرکتهای معدنی خواهد بود.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند: اگر قیمت طلا برای مدت زمان زیادی زیر ۱۰۰۰ دلار در هر اونس باقی بماند، بسیاری از شرکتهای معدنی جهان با زیان و ضرر زیادی روبرو خواهند شد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران بازار طلا تصریح کردند: اگر روند نزولی قیمت طلا ادامه یافته و قیمت این فلز زرد برای مدت زمان زیادی به کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر اونس برسد، احتمال افت تولید و عرضه جهانی طلا وجود خواهد داشت.

بسیاری از بانک ها و موسسات سرمایه گذاری معتبر جهان پیش بینی کرده اند که با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قیمت طلا به زودی به کمتر از ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید.

برخی تحلیلگران اعلام کردند که شرکتهای معدنی جهان به طور کلی با قیمت ۱۱۵۰ تا ۱۲۵۰ دلاری قیمت طلا، با سود نسبی روبرو می شوند و اگر قیمت به کمتر از ۱۱۰۰ تا ۱۰۵۰ دلار برسد مجبور هستند تا بخشی از هزینه های خود را کاهش دهند.

در صورتی که قیمت طلا به کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر اونس برسد، شرکتهای معدنی می توانند برای کوتاه مدت با این وضعیت به تولید ادامه دهند ولی در صورت طولانی شدن این روند، بی شک بخشی از تولید جهانی طلا متوقف خواهد شد.

حتی در صورت کاهش قیمت طلا به زیر ۱۰۵۰ دلار نیز بخشی از تولید و عرضه جهانی طلا تعطیل خواهد شد. تاکنون شرکتهای معدنی جهان در برابر نوسانات شدید و افت متوالی قیمت در سه سال اخیر مقاومت زیادی از خود نشان داده اند ولی ظاهرا قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر اونس خط قرمز بسیاری از شرکتهای معدنی خواهد بود.

گزارش سایت طلا حاکیست، هزینه تولید طلا برای بسیاری از شرکتهای معدنی جهان به طور میانگین به ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار رسیده است و این مساله موجب خواهد شد تا ادامه روند نزولی قیمت، توقف تولید در بسیاری از شرکتهای معدنی را به همراه داشته باشد.

اقدام فدرال رزرو آمریکا در افزایش نرخ بهره برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ میلادی موجب کاهش شدید قیمت طلا در بازارهای جهانی شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *