تازه ترین گزارش صندوق بین المللی پول از میزان ذخایر طلای بانکهای مرکزی

قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ تحت تاثیر تقاضای چین افزایش خواهد یافت
۱۳۹۴-۱۱-۰۷
انتشار بیانیه فدرال رزرو بهای جهانی طلا را کاهش داد
۱۳۹۴-۱۱-۰۸
نمایش همه

تازه ترین گزارش صندوق بین المللی پول نشان می دهد که قزاقستان بار دیگر طی ماه دسامبر میزان ذخایر طلای خود را افزایش داده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی قزاقستان طی سال ۲۰۱۵ میلادی میزان ذخایر طلای خود را ۱۶ درصد افزایش داده است.

بر اساس این گزارش ذخایر طلای این کشور طی ماه دسامبر به بیش از ۷.۱۳ میلیون اونس رسیده است. این رقم در ماه نوامبر به ۷.۰۳ میلیون اونس رسیده بود.

ذخایر طلای قزاقستان در دسامبر ۲۰۱۴ میلادی به ۶.۱۷ میلیون اونس رسیده بود. قزاقستان هم اکنون سی و نهمین ذخایر بزرگ طلای جهان را در اختیار دارد. میزان ذخایر طلای ترکیه نیز در ماه دسامبر به بیش از ۱۶.۵۷ میلیون اونس رسیده است. این رقم در ماه نوامبر به ۱۶.۳۹ میلیون اونس رسیده بود.

البته ذخایر طلای ترکیه نسبت به ۱۷.۰۱ میلیون اونس سال ۲۰۱۴ با کاهش روبرو شده است. کانادا نیز طی ماه دسامبر ذخایر طلای خود را ۵۴۷۹۰ اونس کاهش داده است.

برپایه گزارش سایت طلا، بانکهای مرکزی روسیه و چین نیز طی سال ۲۰۱۵ میلادی همچنان به خرید طلا ادامه داده اند. ادامه خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان در شرایطی بوده است که قیمت این فلز زرد سال گذشته با افت ۱۰ درصدی روبرو شده است.

میزان ذخایر طلای چین از جولای ۲۰۱۵ تاکنون بیش از ۶.۳ درصد رشد داشته است. ذخایر طلای چین از سال ۲۰۰۹ تا جولای گذشته بیش از ۵۷ درصد افزایش داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *