قیمت طلا در بازارهای بین المللی بیش از یک درصد کاهش یافت
۱۳۹۵-۰۳-۳۰
خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چگونه قیمت طلا را شکل خواهد داد؟
۱۳۹۵-۰۳-۳۱

 

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت طلا روز پنجشنبه تحت تاثیر نگرانی های بین المللی نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به بیش از ۱۳۱۵ دلار در هر اونس رسید که این بالاترین رقم از اوت ۲۰۱۴ میلادی بوده است.

بر اساس این گزارش اوله هانسن تحلیلگر ارشد موسسه ساکسو بانک تاکید کرد: سئوال بزرگ هنوز این است که همه پرسی بریتانیا چه تاثیری بر بازار طلا خواهد داشت. به نظر من نگرانی نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب افزایش بیشتر قیمت طلا خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب تشدید نگرانی ها در بازارهای سهام خواهد شد و این مساله در نهایت به نفع تقاضای طلا خواهد بود. البته خروج بریتانیا می تواند به نفع ارزش دلار آمریکا باشد ولی در نهایت پیش بینی می شود که قیمت هر اونس طلا به ۱۴۰۰ دلار برسد.

اوله هانسن گفت: البته اگر مردم بریتانیا در همه پرسی روز پنجشنبه به ادامه عضویت در اتحادیه اروپا رای دهند، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا روندی نزولی داشته باشد و تا سطح ۱۲۵۰ دلاری کاهش یابد.

جیمز باترفیل رئیس بخش تحقیقات موسسه ئی تی اف سکوریتی نیز گفت: طلا بیشترین نفع را از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا خواهد برد و می تواند ۸ درصد دیگر افزایش یابد.

وی افزود: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ارزش پوند را به شدت کاهش خواهد داد و این مساله در نهایت موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد. احتمالا قیمت هر اونس طلا تا ۱۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

ارزش پوند در برابر دلار در ماه ژوئن بیش از ۲.۳ درصد کاهش داشته است. قیمت طلا نیز در ماه جاری میلادی بیش از ۷.۷ درصد رشد یافته است. قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۶ تاکنون ۲۴ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که شاخص سهام آمریکا ۱.۴ درصد رشد داشته و شاخص سهام استاکس ۶۰۰ اروپا نیز با افت ۱۲ درصدی روبرو شده است.

انتشار آمارهای مهم اقتصادی منطقه یورو و آمریکا نیز طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *