تحلیل ۳ موسسه معتبر سرمایه گذاری از روند قیمت جهانی طلا

۸۱ درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای دادند
۱۳۹۴-۱۱-۱۰
آلمان ۳۶۶ تن ذخایر طلای خود را از نیویورک بازگردانده است
۱۳۹۴-۱۱-۱۰
نمایش همه

۳ موسسه معتبر مالی بین المللی به بررسی روند تحولات قیمت طلا در کوتاه مدت پرداخته اند.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، موسسه ام کی اس سوییس و موسسه اف سی استون اعلام کردند که بازار جهانی طلا اکنون در شرایطی قرار گرفته است که اگر شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز با افزایش روبرو شود، قیمت طلا می تواند مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود ۶ درصد رشد داشته است که علت اصلی این افزایش نوسانات مربوط به شاخص سهام در بازارهای بین المللی به خصوص چین نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان بوده است.

قیمت جهانی طلا هم اکنون به بالاتر از میانگین ۱۰۰ روز گذشته آن رسیده است. موسسه ام کی اس تاکید کرد: طلا اکنون در شرایطی قرار گرفته است که حتی در صورت افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز می توان انتظار داشت مقاومت خوبی را از خود نشان دهد.

موسسه تی دی سکیوریتی نیز پیش بینی کرده است که ادامه نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصادی آمریکا و چین می تواند قیمت طلا را در کوتاه مدت به بیش از ۱۲۰۰ دلار در هر اونس برساند.

به نظر می رسد اگر قیمت طلا بتواند طی روزهای آینده پس از انتشار بیانیه نشست فدرال رزرو آمریکا بالاتر از ۱۱۱۲ دلار تثبیت شود، احتمال زیادی برای افزایش قیمت به ۱۲۰۰ دلار وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *