تحلیل پایگاه اسمارتر آنالیست از تاثیر پیروزی ترامپ بر قیمت جهانی طلا

34586-526009
سیاست های پولی بانکهای مرکزی جهان می تواند قیمت طلا را تا ۲۰۰۰ دلار افزایش دهد
۱۳۹۵-۰۵-۲۰
35885-855071
۱۵ درصد از طلافروشان شیرازی تعطیل کرده اند / تأثیر خشکسالی بر بازار طلا
۱۳۹۵-۰۵-۲۰
نمایش همه

تحلیل پایگاه اسمارتر آنالیست از تاثیر پیروزی ترامپ بر قیمت جهانی طلا

35564-850848

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اسمارتر آنالیست، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی قرار است ماه نوامبر برگزار شود که بریتانیا قصد دارد از اتحادیه اروپا خارج شود و این مساله نگرانی های زیادی را در بازارهای بین المللی به وجود آورده است.

بر اساس این گزارش تشدید نگرانی های سیاسی و اقتصادی طی ماه های آینده می تواند عامل مهم و تاثیرگذاری بر قیمت جهانی طلا باشد. در شرایط کنونی تحولات سیاسی جهان تا حد زیادی غیر قابل پیش بینی شده است.

پس از برگزاری همه پرسی بریتانیا و نتیجه غیر منتظره آن، اکنون همه توجهات بین المللی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معطوف شده است.

بازارهای مالی بین المللی و به خصوص بازار طلا منتظر آن هستند تا ببینند پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه کسی خواهد بود.

تعداد زیادی از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با پیروزی ترامپ باید منتظر افزایش چشمگیر قیمت جهانی طلا باشیم. به عنوان مثال بانک ای بی ان آمرو پیش بینی کرده است که پیروزی ترامپ می تواند قیمت جهانی طلا را تا سطح ۱۸۵۰ دلار در هر اونس افزایش دهد.

تحلیلگران این بانک تاکید کردند که نگرانی ها و نااطمینانی های بین المللی نسبت به سیاست های اقتصادی و مالی ترامپ موجب خواهد شد تا تقاضا برای طلا با افزایش چشمگیری روبرو شود و این مساله در نهایت قیمت طلا را تا سطح ۱۸۵۰ دلار در هر اونس افزایش می دهد.

در شرایط کنونی با توجه به نرخ تورم آمریکا، به نظر می رسد نرخ بهره واقعی این کشور نیز همچنان منفی است. جفری گوندلاچ رئیس موسسه سرمایه گذاری دوبل لاین نیز پیش بینی کرده است که با پیروزی ترامپ فشار زیادی به بازارهای مالی وارد خواهد شد و این مساله در نهایت قیمت طلا را تا سطح ۱۶۵۰ دلاری افزایش می دهد.

ویلیام واتس تحلیلگر ارشد مارکت واچ نیز تاکید کرد: سرمایه گذارانی که آرزو دارند قیمت طلا تا ۱۸۵۰ دلار در هر اونس افزایش یابد ، باید منتظر پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشند.

بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو آمریکا نیز تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *