تعطیلی ۱۰ الی ۱۲ درصدی طلافروشان تبریزی / مشتریان این صنف به سمت بدلیجات و نقره می روند

قیمت طلا تحت تاثیر ارزش دلار و نشست بانک های مرکزی ژاپن و آمریکا است
۱۳۹۵-۰۵-۰۲
قیمت طلا در آستانه برگزاری نشست بانکهای مرکزی آمریکا و ژاپن کاهش یافت
۱۳۹۵-۰۵-۰۳
نمایش همه

«مهدی بهرمانی» در گفتگو با سایت طلا، با اشاره به رکود موجود در همه بخشهای اقتصادی گفت: طبق آماری که اتحادیه طلا و جواهر تبریز به دست آورده، ۱۰ تا ۱۲ درصد واحدهای این اتحادیه تغییر رسته داده اند و یا مغازه های خود را تعطیل یا واگذار کرده اند.

وی با بیان مشکلات ناشی از رکود برای هزار تولیدکننده این شهر خاطرنشان کرد: از حدود هزار کد کارگاهی که در تبریز داریم ۵۰۰ کارگاه تغییر رسته داده اند و یا از این صنف رفته اند، ۲۵۰ کارگاه با ۵۰ درصد نیروی خود کار می کنند و مابقی نیز با ۷۰-۸۰ درصد تواند خود به تولید مشغولند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تبریز افزود: تنها ۳۰ الی۳۵ درصد کارگاههای ما نسبت به سالهای قبل فعال هستند  که این ناشی از عدم فروش در واحدهای طلافروشی ما هست، این امر به زنجیره اول که کارگاههای تولیدی ما هست ضربه زده است، که علت اصلی آن هم پایین بودن قدرت خرید مردم و ثانیاً قرار داشتن طلا در سبد آخر خرید برای مردم است.

بهرمانی با اشاره به آمار این اتحادیه در مورد عدم فروش در طلافروشی ها گفت: مشتری که برای خرید یک قطعه طلای ۱۰ میلیونی می آید پس از کسر اجرت ساخت و درصد فورش مغازه دار، با ۹۰۰ هزار تومان مالیات برارزش افزوده مواجه می شود که مبلغ وی را از خرید طلا منصرف کرده و به سمت بدلیجات و نقره می رود که هیچ پشتوانه ای برای آینده خانواده ها نداشته و باعث هدر رفتن ارز از کشور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *