توصیه تحلیلگران اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی برای توجه به بازار نقره

نشان استاندارد مصنوعات طلا آرامش و شفافیت را به دنبال دارد
۱۳۹۵-۰۴-۱۶
قیمت طلا در کوتاه مدت بین ۱۳۳۰ تا ۱۳۸۰ دلار در نوسان خواهد بود
۱۳۹۵-۰۴-۱۶
نمایش همه

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی سی ان بی سی، اعلام نتایج همه پرسی اخیر بریتانیا تاثیر زیادی رشد فزاینده تقاضا و قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا و نقره داشته است.

بر اساس این گزارش، برخی سرمایه گذاران بر این باورند که نقره ممکن است در کوتاه مدت عملکرد به مراتب بهتری نسبت به طلا داشته باشد.

بهبود اوضاع اقتصادی چین و سایر کشورهای صنعتی نیز می تواند تاثیر زیادی بر ادامه روند صعودی قیمت نقره داشته باشد. اندریو چانین تحلیلگر اقتصادی موسسه پیور فاندز در این باره تاکید کرد: نقره فلزی است که اکثر سرمایه گذاران به ان توجهی ندارند و زمانی که می خواهند در بازار  فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنند، توجه چندانی به آن نمی کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: ولی نقره از اهمیت زیادی در بین فلزات صنعتی و فلزات گرانبها برخوردار است. رشد فزاینده تقاضا در کشورهای صنعتی تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر قیمت نقره در شرایط کنونی داشته است.

قیمت هر اونس نقره از ۲۳ ژوئن تاکنون که نتایج همه پرسی بریتانیا اعلام شده است، بیش از ۱۹ درصد رشد داشته و روز گذشته به بیش از ۲۱ دلار رسید.

قیمت هر اونس طلا از ۲۳ ژوئن تاکنون با رشد ۷.۸ درصدی روبرو شده است. البته قیمت هر اونس نقره نسبت به رکورد ۴۹ دلاری سال ۲۰۱۱ میلادی ، بیش از ۶۰ درصد کاهش داشته است.

چانین افزود: توصیه من به سرمایه گذاران بین المللی به خصوص کسانی که قصد سرمایه گداری در بازار فلزات گرانبها را دارند، این است که در شرایط کنونی توجه خاصی به بازار نقره داشته باشند.

موسسه مالی سوسایت جنرال فرانسه نیز هفته گذشته پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا و نقره را افزایش داده است. این بانک فرانسوی پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس نقره تا پایان امسال به بیش از ۱۸ دلار خواهد رسید.

این رقم برای سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۱۷.۵۰ دلار و تا سال ۲۰۲۱ میلادی نیز ۱۵ دلار اعلام شده است.

این موسسه پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه سوم امسال به ۱۳۳۰ دلار خواهد رسید و طی سه ماه چهارم امسال و سه ماه نخست ۲۰۱۷ میلادی نیز به ۱۳۵۰ دلار خواهد رسید.

رشد فزاینده استفاده نقره در پنلهای خورشیدی تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت این فلز داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *