جزییات نشست ارزی سیف در مجلس/ نرخ سودبانکی افزایش نمی‌یابد/ قیمت سکه منطقی می‌شود

رئیس اتحادیه طلا و سکه: قیمت طلا و سکه روند نزولی به خود گرفت/بازار در آستانه تعادل
۱۳۹۷-۰۴-۱۱
انتشار فهرست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی /قیمت سکه روند نزولی گرفت
۱۳۹۷-۰۴-۱۱

اقتصادنیوز: جزئیات نشست رییس کل بانک مرکزی ونمایندگان مجلس منتشر شد. ولی‌الله سیف در این باره گفت: این بانک تصمیمی برای افزایش نرخ سود بانکی ندارد و در این راستا بخش نظارتی با بانک هایی که نرخ سود را به صورت غیرمتعارف تغییر دهند برخورد می کند.

​جزییات نشست ارزی سیف در مجلس/ نرخ سودبانکی افزایش نمی‌یابد/ قیمت سکه منطقی می‌شود  جزییات نشست ارزی سیف در مجلس/ نرخ سودبانکی افزایش نمی‌یابد/ قیمت سکه منطقی می‌شود 717775968627797

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، ولی الله سیف با اشاره به حضورش در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست مشترک با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی از عملکرد و تصمیمات ارزی بانک مرکزی به نمایندگان ارائه شد. ۴ گروه کالایی برای تامین ارز در نظر گرفته شده که بر این اساس ارز کالاهای اساسی و مهم با استفاده از ارز حاصل از فروش نفت تامین می شود.

رییس بانک مرکزی ادامه داد: ارز مورد نیاز کالاهای ضروری و مواد اولیه کارخانه ها از منابع ارزی حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی مانند صادرات محصولات پتروشیمی و فولادی از طریق سامانه ارزی نیما تامین می شود.

پیش بینی منطقی شدن قیمت سکه

سیف ادامه داد: همچنین مقرر شد ارز گروه سوم کالایی از طریق منابع ارزی حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی به صورت توافقی از طریق بازار الکترونیکی و تحت نظارت تامین شود که پیش بینی می شود تا ۴ روز آینده این مهم عملی شود و گروه چهارم کالایی نیز مربوط به کالاهای ممنوعه است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود که قیمت سکه منطقی شود، تصریح کرد: براساس برنامه ریزی ها سکه های طلای پیش فروش شده می تواند تبدیل به گواهی سپرده شود تا در بورس  گواهی سپرده، معامله شود، در این راستا با بورس توافقاتی صورت گرفته تا امکان خرید و فروش مذکور فراهم شود.

رییس کل بانک مرکزی در پایان یادآور شد: بانک مرکزی تصمیمی برای افزایش نرخ سود بانکی ندارد و در این راستا بخش نظارتی با بانک هایی که نرخ سود را به صورت غیرمتعارف تغییر دهند برخورد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *