حتی در صورت کاهش قیمت طلا در روزهای آینده، روند صعودی قیمت متوقف نخواهد شد

خوش‌بینی بدبین‌ها به طلای ۲۰۱۶
۱۳۹۴-۱۱-۲۶
طلا با شرایط برد-برد روبرو شده است
۱۳۹۴-۱۱-۲۶
نمایش همه

برخی تحلیلگران بین المللی بر این باورند که حتی اگر قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش نسبی روبرو شود، روند صعودی قیمت این فلز زرد متوقف نخواهد شد و طلا به سیر افزایشی ادامه خواهد داد.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند: این احتمال وجود دارد که قیمت طلا طی هفته جاری تحت تاثیر بازگشت سرمایه گذاران چینی و فروش بخشی از ذخایر طلای آنها ، با کاهش نسبی روبرو شود ولی با توجه به ادامه نگرانی ها نسبت به اوضاعاقتصادی جهان و شرایط بازارهای مالی، هر گونه کاهش قیمت طلا موقتی خواهد بود.

بر اساس این گزارش قیمت طلا هفته گذشته با رشد ۷ درصدی روبرو شد که این میزان افزایش از دسامبر ۲۰۰۸ میلادی بی سابقه بوده است. قیمت هر اونس نقره نیز طی هفته گذشته با افزایش ۶.۸ درصدی همراه شده است.

در نظرسنجی کیتکونیوز نیز اکثر کارشناسان اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند.

بیش از ۸۶ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز اعلام کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

سرمایه گذاران و تحلیلگران بین المللی پیش بینی کرده اند که قیمت طلا احتمالا در روزهای نخست هفته جاری تا حدی اصلاح خواهد شد و با کاهش نسبی روبرو می شود ولی قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نگرانی های بین المللی نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

برخی تحلیلگران نیز بر این باورند که احتمال کاهش قیمت طلا تا ۱۱۸۰ دلار در هر اونس طی روزهای آینده وجود دارد ولی قیمت بار دیگر تا سطح ۱۲۰۰ دلاری افزایش خواهد یافت.

گزارش سایت طلا حاکیست، قیمت طلا روز پنج شنبه به بیش از ۱۲۶۳ دلار رسید که این بالاترین رکورد در یک سال گذشته به شمار می رود. بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس تاکید کرد که اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست سنا و کنگره تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلاداشته است.

این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو آمریکا نیز مانند بانک های مرکزی اروپا و ژاپن سیاست نرخ بهره منفی را در اولویت قرار دهد. این مساله می تواند در نهایت به نفع قیمت طلا باشد.

گروهی از تحلیلگران نیز معتقدند که با توجه به آمارهای اقتصادی آمریکا در ماه ژانویه به خصوص افزایش خرده فروشی، احتمال وقوع رکود اقتصادی در این کشور تا حد زیادی کاهش یافته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *