توصیه تحلیلگر ارشد اقتصادی به سرمایه گذاران برای ادامه خرید طلا
۱۳۹۴-۱۲-۲۳
طلا را در صورت رسیدن به این سطوح قیمتی بفروشید
۱۳۹۴-۱۲-۲۳

تداوم نوسانات دلار در زیر مرز روانی ۳۴۵۰ تومان و سیر کاهشی روز گذشته تداعی کننده ی نظر دلار ۳۴۰۰ تومانی است که محقق شدن آن بسته به شرایط بازار در روزهای پایانی سال دارد.

به گزارش سایت طلا، برخی از تحلیگران روند دلار را کاهشی میدانند ومعتقد هستند که افزایش شدید حجم عرضه در کنار کاهش تقاضا کفه ی طرفداران کاهشی های بازار را سنگین تر می کند. زیرا تسویه ی شرکتهای تجاری و تبدیل دارایی های ارزی به ریال در این روزها سبب تقویت سمت عرضه است.

روند افزایشی دلار در روز گذشته طبق انتظار برخی از معامله گران تداوم نیافت و ارزش این ارز با افت ۱۰ تومانی به ۳۴۳۵ تومان رسید و این در شرایطی است که دلار دو روز پایانی هفته را افزایشی به پایان رسانده بود و انتظار برخی از معامله گران را به ادامه ی این روند بالا برده بود.

البته دلار هفته ی گذشته را با ریزش ۳۰ تومانی آغاز کرده بود و دلار در تداوم روند کاهشی، در زیر مرز روانی ۳۴۵۰ تومان بر ۳۴۳۵ تومان قرار گرفت که این کمترین تجربه ی دلار از ۶ مهرماه سال ۹۴ بود.

تقویت عرضه، افت تقاضا و کاهش نرخ حواله ی درهم در شکست مرز روانی موثر بودند و این در شرایطی است که برخی از معامله گران معتقد به دلار ۳۴۰۰ تومانی تا پایان سال هستند.

دلار روز یکشنبه را نیز نزولی آغاز کرد که با رسیدن به بهای ۳۴۲۶ تومان، خریدهای معامله گران افزایش یافت تا دلار بتواند با تغییر مسیر، رشد نسبی را در این روز به ثبت برساند.

علی رغم فعالیت برخی از معامله گران برای ادامه ی رشد دلار، این ارز سومین روز هفته را کاهشی آغاز کرد تا نوساناتش در زیر مرز ۳۴۵۰ تومان به سه روز برسد.

تقویت بیشتر سمت عرضه اجازه ی رشد را به دلار نداد. یورو و پوند انگلیس نیز در روز دوشنبه کاهش بها را تجربه کردند و در کنار دلار ۳۴۳۲ تومانی، بر بهای ۳۷۷۷ و ۴۹۰۰ تومان قرار گرفتند.

کفه ی عرضه که این روزها بر تقاضا سنگینی می کند، سبب شد تا دلار در روز سه شنبه با وجود تقاضای برخی از معامله گران ۱۵ تومان کاهش و به کمترین بها از ابتدای مهر ماه سال جاری برسد.

در این روز برخلاف ثبات پوند، یورو کاهش نسبی را شاهد بود که این افت ناشی از کاهش این ارز در بازارهای جهانی بود.

بر اساس این گزارش، کاهش عرضه، افزایش نرخ حواله ی درهم و افزایش تقاضا سبب شد تا در روز چهارشنبه دلار از فاز کاهشی خارج و رشد ۱۸ تومانی را شاهد باشد.

ادامه ثبات بهای پوند، ارزش این ارز را در روز چهارشنبه برای سومین روز بر بهای ۴۹۰۰ تومان نگه داشت. اما یورو افت ۵ تومانی را شاهد بود و بر بهای ۳۷۷۰ تومان قرار گرفت.

گفتنی است، دلار در روز پنج شنبه ۱۰ تومان افزایش یافت تا با ثبت بهای ۳۴۴۵ تومان، دو روز پایانی هفته را افزایشی بگذراند اما این رشد نتوانست دلار را از کاهش هفتگی دور کند و ۲۰ تومان از ارزش این ارز کاسته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *