رییس اتحادیه طلا و جواهر خراسان ازتعطیلی ۲۲۰ کارگاه تولیدی خبر داد

کودتای نافرجام ترکیه قیمت جهانی طلا را کاهش داد
۱۳۹۵-۰۴-۲۷
قیمت طلا تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید
۱۳۹۵-۰۴-۲۸
نمایش همه

 معبودی نژاد امروز در گفت و گو با خبرنگار سایت طلا گفت: در استان خراسان حدود ۴۰۰ کارگاه تولیدی طلا داشتیم که با مجوز رسمی مشغول فعالیت بودند که از این تعدادحدود ۱۸۰ کارگاه باقی مانده است که رکود بازر طلا و جواهر فعالیت این کارگاه ها را هم تحت الشعاع قرار داده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با ابراز نگرانی از  وضعیت رکود بازار طلا و جواهر ، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و ضرورت رونق صادرات را دو عامل مهم در برون رفت از این بحران برای این صنف عنوان کرد.

وی اضافه کرد: محاسبه قانون ۹ درصدی مالیات بر ارزش افزوده روی طلا نرخ زیادی است و خریدار در نهایت وقتی می بیند مبلغ قابل توجهی را باید بپردازد از خرید انصراف می دهد.

معبودی نژاد افزود : البته مسئواین قول همکاری داده اند و اگر طرح مالیات بر ارزش افزوده روی اجرت کار به نتیجه برسد خریدار مبلغ کمتری را خواهد پرداخت که این عامل انگیزه بیشتری برای خرید طلا در مردم ایجاد خواهد کرد.

رییس طلا و جواهر استان خراسان با اشاره به پتانسیل بالا سازندگان کشورمان در طراحی و ساخت طلا و جواهر اظهار داشت : در حال حاضر مبارزه با قاچاق و کالای خارجی در این صنف با جدیت ادامه دارد و این موضوع فرصت را برای تولید داخلی فراهم کرده است.

وی ترخیص دستگاه های موجود در گمرگ و واردات دستگاه های تولیدی پیشرفته را برای ساخت طلا مهم قلمداد کرد و ادامه داد: ساخت طلا و جواهرات  به دست سازندگان داخلی و صادرات آن به کشور های همسایه به تحول و پیشرفت در این صنف کمک شایانی خواهد کرد.

باقر معبودی نژاد در پایان با اشاره به آغاز نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان در هفته جاری برگزاری آن را فرصت مناسبی برای تولید کنندگان وعلاقه مندان دانست و از غرفه داران خواست به شکل فعال در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *