بی رمقی اونس در برابر دلار
۱۳۹۴-۰۹-۲۸
تعادل دلار در نوسانات
۱۳۹۴-۰۹-۲۹

بانک اسکاتیا موکاتای کانادا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: علی رغم اینکه بسیاری از موسسات مالی و بانک های بزرگ و معتبر بین المللی پیش بینی کرده اند که قیمت طلا طی ماه های آینده همچنان روندی نزولی خواهد داشت ولی سال ۲۰۱۶ می تواند سرآغاز فصل جدیدی در بازار طلا باشد.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، بانک اسکاتیا موکاتا اعلام کرد: گرچه قیمت طلا احتمالا با افت بیشتری روبرو خواهد شد ولی قیمت این فلز زرد بار دیگر به نزدیک سطح ۱۱۰۰ دلاری باز می گردد. با تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره و بازگشت به سیاست های پولی عادی، به نظر می رسد بازار جهانی طلا نیز طی ماه های آینده دستخوش تحولات جدیدی خواهد شد.

بر اساس این گزارش فدرال رزرو آمریکا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ میلادی نرخ بهره را افزایش داده و این مساله می تواند تاثیر زیادی بر تحولات بازارهای بین المللی به خصوص بازار طلا در سال آینده داشته باشد.

تحلیلگران اسکاتیا موکاتا افزودند: این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تصمیم اخیر فدرال رزرو آمریکا با کاهش بیشتری روبرو شود. ممکن است قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر افزایش ارزش دلار تا سطح ۱۰۰۰ دلار در هر اونس کاهش یابد ولی روند نزولی قیمت طلا کوتاه مدت و موقتی خواهد بود.

بانک اسکاتیا موکاتا افزود: افزایش ارزش دلار آمریکا بسیاری از سرمایه گذاران در کشورهای نوظهور را به دردسر خواهد انداخت و آنها را مجبور به سرمایه گذاری در بازار فلزات گرانبها به خصوص طلا خواهد کرد. افزایش تقاضای فیزیکی در کشورهای نوظهور و در حال توسعه می تواند موجب رشد قیمت طلا در ماه های آینده شود.

گزارش سایت طلا حاکیست، تحلیلگران اسکاتیا موکاتا بر این باورند که رشد تقاضای فیزیکی و کاهش رشد اقتصادی جهان می تواند مانع از افت بیشتر قیمت طلا طی ماه های آینده شود و این روند در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

ادامه روند صعودی خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان نیز می تواند موجب افزایش قیمت این فلز زرد شود. پیش بینی موسسه اسکاتیا موکاتا این است که قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی به طور میانگین بین ۹۵۰ تا ۱۲۸۰ دلار در هر اونس خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *