سیاست های پولی بانکهای مرکزی جهان می تواند قیمت طلا را تا ۲۰۰۰ دلار افزایش دهد

35860-836620
قیمت جهانی طلا طی سال های آینده نیز به روند صعودی ادامه خواهد داد
۱۳۹۵-۰۵-۲۰
35564-850848
تحلیل پایگاه اسمارتر آنالیست از تاثیر پیروزی ترامپ بر قیمت جهانی طلا
۱۳۹۵-۰۵-۲۰
نمایش همه

سیاست های پولی بانکهای مرکزی جهان می تواند قیمت طلا را تا ۲۰۰۰ دلار افزایش دهد

34586-526009

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی پروفیت کانفیدنشال، قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار داشته است.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای مثبت اشتغال در آمریکا موجب شده است تا گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بیشتر شود و این مساله در نهایت به ضرر قیمت جهانی طلا شده است.

این تحلیل اقتصادی افزود: اگر یک عامل بتواند در شرایط کنونی قیمت جهانی طلا را افزایش دهد، آن سیاست های پولی بانکهای مرکزی بزرگ جهان خواهد بود.

بانکهای مرکزی جهان قصد دارند نرخ بهره را همچنان پایین نگه دارند و این مساله می تواند در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا شود.

بانکهای مرکزی بزرگ جهان در شرایط کنونی چاره ای جز پایین نگه داشتن نرخ بهره برای تقویت رشد اقتصادی ندارند.

بانکهای مرکزی اروپا و ژاپن نرخ بهره منفی را در اولویت قرار داده اند. پایین نگه داشتن نرخ بهره در نهایت موجب کاهش نرخ ارز خواهد شد و این مساله سرمایه گذاران بین المللی را به خرید و سرمایه گذاری در بازار فلزات گرانبها سوق خواهد داد.

بهترین مثال بانک مرکزی ژاپن است که طی سال های اخیر اقدام به انتشار و چاپ پول کرده و نرخ بهره بانکی را پایین نگه داشته است. علی رغم اجرای سیاست های انبساطی پولی، اقتصاد ژاپن هنوز در حالت رکود قرار دارد.

ارزش ین در برابر ارزهای معتبر بین المللی طی سال های گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است. بانک مرکزی انگلیس نیز در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره را برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ میلادی کاهش دهد.

نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تبعات اقتصادی و مالی آن موجب شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران اروپایی به بازار طلا روی آورند.

میزان فروش طلا در بازار انگلیس نیز با افزایش چشمگیری روبرو شده است. قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است. فدرال رزرو آمریکا نیز از ابتدای امسال تاکنون نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *