شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری موجب هجوم سرمایه گذاران برای خرید طلا خواهد شد

نرخ سکه صعودی شد
۱۳۹۵-۰۲-۱۸
تحلیل کیتکو از عوامل موثر بر افزایش قیمت طلا در سال ۲۰۱۶
۱۳۹۵-۰۲-۱۸

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری در روزهای آینده شکسته شود سرمایه گذاران بیشتری برای خرید و سرمایه گذاری در این بازار هجوم خواهند آورد.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، تحلیلگران اقتصادی اعلام کردند که انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش مجدد قیمت طلا در بازارهای بین المللی داشته است.

بر اساس این گزارش اگر سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری در روزهای آینده شکسته شود، تقاضا و خرید طلا از سوی سرمایه گذاران بین المللی بار دیگر با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد .

سین لاسک تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری والش تریدینگ تاکید کرد: اگر طلا بتواند سطح ۱۳۰۰ دلاری را بشکند سرمایه گذاران زیادی برای خرید اقدام خواهند کرد و این مساله موجب رشد فزاینده قیمت خواهد شد .

تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز نیز نشان می دهد که اکثر کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند.

لاسک افزود: انتشار آمارهای اشتغال آمریکا موجب خواهد شد تا فدرال رزرو در تصمیم خود برای افزایش نرخ بهره تا پایان امسال تجدید نظر کند. فدرال رزرو آمریکا پیش از این قصد داشت تا در سال ۲۰۱۶ میلادی ۴ بار نرخ بهره را افزایش دهد ولی این رقم بعدا به ۲ بار کاهش یافت.

افشین نبوی تحلیلگر برجسته موسسه ام کی اس سوییس نیز گفت: با آمارهای اشتغال آمریکا دلار باید به روند نزولی خود ادامه دهد و تحت فشار زیادی قرار خواهد گرفت. من فکر نمی کنم فدرال رزرو به زودی نرخ بهره را افزایش دهد و این مساله موجب شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری خواهد شد.

لاسک افزود: واکنش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی در روزهای آینده بسیار موثر خواهد بود و می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد. اگر شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز کاهش یابد، تقاضا و قیمت طلا با رشد بیشتری روبرو خواهد شد.

گزارش سایت طلا حاکیست، طی روزهای آینده نیز آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا منتشر خواهد شد و این آمارها می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

شاخص اعتماد مصرف کننده، نرخ تورم، وضعیت خرده فروشی در اقتصاد آمریکا از جمله آمارهای مهمی است که قرار است در روزهای آینده منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *