اتفاقی غیرمنتظره در بازار سکه
۱۳۹۷-۰۴-۲۷
قیمت طلا به پایین‌ترین سطح ۱ سال اخیر رسید/ وقت طلایی خرید
۱۳۹۷-۰۴-۲۷

تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اس آی ای بر این باور است که طلا برای حفظ سطح حمایتی و حساس ۱۲۴۰ دلاری در روزهای آینده با چالش های جدی روبرو خواهد شد.

طلا برای حفظ سطح حمایتی 1240 دلاری کار سختی خواهد داشت  طلا برای حفظ سطح حمایتی 1240 دلاری کار سختی خواهد داشت 368650065528021

 

به گزارش کیتکو نیوز، کالین سیژنسکی تحلیلگر و استراتژیست برجسته موسسه اس آی ای گفت: پیش بینی من این است که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده نیز با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد. طلا برای حفظ سطح حمایتی ۱۲۴۰ دلار کار سختی در پیش خواهد داشت.

بر اساس این گزارش جیم وایکوف تحلیلگر ارشد اقتصادی نیز تاکید کرد: سطوح حمایتی قیمت طلا در هفته های گذشته یکی پس از دیگری شکسته شده است و به نظر من روند نزولی قیمت طلا ادامه خواهد یافت.

آدام باتن کارشناس اقتصادی موسسه فارکس لایو نیز گفت: اظهارات مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که اوضاع اقتصادی این کشور رو به بهبود است و نشانه ای از ضعف در اقتصاد آمریکا دیده نمی شود. این مساله موجب تقویت بیشتر ارزش دلار و کاهش قیمت طلا خواهد شد.

وی افزود: اگر طلا نتواند سطح حمایتی ۱۲۴۰ دلاری را حفظ کند، در کوتاه مدت با کاهش بیشتری روبرو می شود.

برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که تنش های تجاری بین آمریکا و چین و تاثیر منفی آن بر ارزش یوان عامل مهمی برای کاهش قیمت جهانی طلا بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *