طلا از رکورد روز پنجشنبه فاصله گرفت،اما تقاضای مکان امن از اونس بالای ۱۳۰۰ دلار حمایت کرد _ گان: سودگیری بعد از شکستن سطوح مهم عادیست

بازگشت طلا به بالای مرز ۱۳۰۰ دلار
۱۳۹۷-۰۳-۰۴
دلیل افزایش قیمت سکه چیست؟
۱۳۹۷-۰۳-۰۴
نمایش همه

Close-up view of a gold bar with shallow depth of field.

امروز جمعه،۲۵ ماه می و تا به اینجای مبادلات با اقدام به سودگیری گروهی از مبادله گران به دلیل قرار گرفتن طلا بالای سطح ۱۳۰۰ دلاری در مبادلات پنجشنبه تحت تاثیر لغو ملاقات ترامپ و رهبر کره شمالی ، فلز زرد اندکی از بالاترین سطح پنجشنبه خود فاصله گرفت ولی همچنان بالای سطح ۱۳۰۰ دلار در هر اونس مبادله می شود.

طلا در بازار مبادلات آسیایی ۰.۳ درصد افت داشته و به ۱۳۰۲ دلار و ۱۸ سنت مبادله شد.طلا روز کذشته نزدیک به ۱ درصد افزایش قیمت ( بیشترین افزایش یک روزه قیمت از ۱۱ آپریل )داشت و تا ۱۳۰۶ دلارو ۵۶ سنت نیز در مقطعی از مبادلات صعود کرد.

طلا در بازار مبادلات آتی نیویورک برای تحویل در ژوئن ۰.۲ درصد افت داشت و به ۱۳۰۱ دلار و ۸۰ سنت مبادله شد.

به نظر بارناباس گان ، تحلیلگر در او سی بی سی بانک، سودگیری در بازار مبادلات بعد از شکستهش دن سطوح مهم از جمله ۱۳۰۰ دلار برای بیمه کردن بخشی از سرمایه گذرای عادی است .با اینحال به نظر می رسد طلا با توجه به اتفاقتی که در بعضی از تنش های ژئوپلتیکی افتاده احتمالا در سطح ۱۳۰۰ دلاری لنگر خواهد انداخت و ابهام در آینده نذاکرات بین پیونگ یانگ و واشنگتن اتوانایی فرستادن طلا به قیمت های بالاتر را دارد.

طلا و ین ژاپن معمولا به عنوان مکان امن سرمایه در زمان های وجود تنش های ژئوپاتیکی و اقتصادی استفاده می شود. امروز شاخص ارزش دلار در برابر ین ژاپن جایگاه خود را پس گرفت و از پایین ترین سطح ۲ هفته ای بازار دیروز که بعد از لغو ملاقات رهبران کره شمالی و امریکا توسط ترامپ به آن رسیده بود فاصله گرفت. البته بخشی از این افزایش ارزش  مربوط به لحن آرام و مثبت کره شمالی و باز گذاشتن درب مذاکرات با امریکا برای حل مناقشه بود که با حمایت از شاخص دلار از نگرانی های موجود در مورد افزایش تنش کم کرد.

از طرفی ترامپ تهدید کرده که قصد دارد برنامه افزایش تعرفه در بخش واردات خوردو را پیگیری کند .این اقدام به نظر گروهی از تحلیلگران و سیاستمداران امریکایی که برخی از حزب خود ترامپ هستند ممکن است به اقتصاد و صنعت امریکا لطمه بزند و احتمال وقوع جنگ تجاری جدید در سطح بی المللی را افزایش دهد.

در بازار سایر فلزات گرانبها نقره ۰.۳ درصد افت داشت و به ۱۶.۵۷ دلار در هر اونس مبادله شد.پلاتین ۰.۱ درصد افت داشت و به ۹۰۸.۵۰ دلار در هر اونس رسید.دیروز پلاتین به رقم ۹۱۴ .۳۰ دلار در هر اونس رسید که بهترین قیمت این فلز گرانبها از ۱۴ ماه می بود.

پالادیوم ۰.۲ درصد رشد داشت و به ۹۷۶ دلار و ۱۰ سنت در هر اونس داد و ستد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *