فدرال رزرو آمریکا تا ژوئن سال آینده نرخ بهره را افزایش نمی دهد
۱۳۹۵-۰۴-۲۱
قیمت جهانی طلا پس از کاهش چشمگیر روز گذشته با افزایش روبرو شد
۱۳۹۵-۰۴-۲۲

به گزارش سایت طلا، همگام با سقوط ۲۱ دلاری اونس جهانی طلا امروز نرخ طلا و سکه نیز در بازار تهران با کاهش مواجه شد و بهای دلار که بطور معمول در افت قیمت جهانی طلا به جهت تعادل در قیمتها افزایش می یافت امروز با روند نزولی مواجه شد.

برهمین اساس هر سکه بهار آزادی در بازار تهران امروز سه شنبه ۱۱ هزار تومان از ارزشش را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۱۰۷ هزار تومان رسید. هر دلار آمریکا با عقب نشینی ۶ تومان نسبت به روز قبل ۳۵۱۰ تومان به فروش رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۹۰۰ تومانی ۱۱۳ هزار تومان قیمت خورد. هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز که به مظنه در بازار طلا معروف است با نزول ۳۹۰۰ تومانی ۴۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شد.

همچنین در بازار سکه، نیم سکه بدون تغییر ۵۵۷ هزار تومان، و ربع سکه و سکه گرمی بدون نوسان بترتیب ۲۹۰ و ۱۸۸ هزار تومان معامله شد.

در همین بازار امروز یورو ۱۰ تومان از قیمتش کاسته شد و به ۳۹۱۰ تومان رسید. درهم نیز بدون تغییر۹۶۰ تومان در بازار ارز به فروش رسید.

بهای جهانی طلا پس از آن کاهش یافت که ارزش بازارهای بورس آسیا افزایش یافت و بازارها برآورد کردند که به هر حال آخرین گزارش مشاغل آمریکا چشم‌انداز افزایش نرخ بهره بانکی این کشور را تقویت کرده است.

مارک تو، تحلیلگر بازار در‌باره کاهش قیمت طلا نیز گفت پس از انتشار گزارش قوی فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی که انتظارات برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا را افزایش داده، طلا تحت فشار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در کوتاه مدت، قیمت طلا مقاومت هایی خواهد داشت با این حال، پس از اینکه فدرال رزرو به این زودی‌ها نرخ بهره را افزایش ندهد، این مقاومت خیلی کاهشی نخواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *