فشار فروش و تقویت ارزش دلار مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا

دلار فقط یک ارز نیست!
۱۳۹۷-۰۴-۲۰
کشف ۴/۵ کیلوگرم طلای قاچاق توسط ماموران گمرک
۱۳۹۷-۰۴-۲۳

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که ادامه فشار فروش در بازارهای بین المللی و تقویت ارزش دلار آمریکا می تواند موجب کاهش بیشتر قیمت طلا شود.

فشار فروش و تقویت ارزش دلار مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا  فشار فروش و تقویت ارزش دلار مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا 499477502372529

 

به گزارش کیتکو نیوز، در شرایطی که فشار فروش و عرضه در بازار جهانی طلا طی روزهای گذشته فشار زیادی را بر قیمت این فلز گرانبها وارد کرده است، به نظر می رسد این فشار فروش در کوتاه مدت نیز ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش نگرانی های مربوط به تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و چین تاثیر منفی زیادی بر قیمت کالاهای مختلف به خصوص فلزات گرانبها داشته است.

طلا در روزهای گذشته در عبور از سطح مقاومتی ۱۲۶۰ دلاری ناکام بوده است. به نظر می رسد سطح حمایتی بعدی برای قیمت طلا ۱۲۳۸ دلار خواهد بود.

تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که در صورت افزایش ارزش دلار در روزهای آینده قیمت جهانی طلا نیز با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا خواهد داشت.

انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا می تواند وضعیت سیاست های پولی فدرال رزرو طی ماه های آینده را نیز روشن کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *