فشار فروش کامودیتی ها را نزولی کرد/عدم تبعیت قیمت طلا از بهای اونس جهانی/قیمت دلار همچنان طلا را بالا می کشد

نوسان‌گیری در روز تعطیل برای مهار سکه
۱۳۹۷-۰۴-۱۶
۸۰۰ کیلوگرم زعفران در تالار محصولات کشاورزی عرضه شد
۱۳۹۷-۰۴-۱۶
نمایش همه

صادق زیباکلام پس از شیرین‌کاری‌های قبلی در تبرئه مفسدان اقتصادی و مدیران نجومی به تبرئه اخلالگران بازار پرداخت.

کسی هم که 2 تن سکه می‌خورد کارآفرین است؟!  فشار فروش کامودیتی ها را نزولی کرد/عدم تبعیت قیمت طلا از بهای اونس جهانی/قیمت دلار همچنان طلا را بالا می کشد 126248326980405

به گزارش افکارنیوز،

صادق زیباکلام پس از شیرین‌کاری‌های قبلی در تبرئه مفسدان اقتصادی و مدیران نجومی به تبرئه اخلالگران بازار پرداخت.
وی در توئیتی نوشت: «جنبه‌های اخلاقی خرید هزاران سکه به کنار، جرم، اتهام یا عمل خلاف قانونی که خریدار مرتکب شده کدام است؟ آیا زمانی‌که دولت اقدام به فروش سکه نمود (صرف‌نظر از درست یا غلط بودن آن تصمیم)، اعلام نمود که هر نفر یک سکه بیشتر حق ندارد بخرد؟ غم‌انگیز است وقتی قانون تحت تاثیر ارضاء افکار عمومی قرار می‌گیرد.»
آقای زیباکلام توضیح نداده که وقتی کسی ۳۰ یا ۴۰ هزار سکه یا ۲ تن سکه می‌خرد، دقیقا برای برطرف کردن کدام نیاز است؟ و آیا نمی‌توان گفت که چنین اقدامی برای بر هم ریختن بازار، ایجاد تورم مصنوعی و بی‌ثباتی اقتصادی است؟ نکته جالب اینکه وی می‌گوید به درستی یا غلطی تصمیمات اقتصادی دولتی که در انتخابات سنگ آن را به سینه زده و مدعی شده که مملکت با سر کار ماندن دولت، مکلف خواهد شد، کاری ندارد!!
یادآور می‌شود وی پیش از این با دفاع از مه‌آفرید خسروی متهم اول فساد ۳ هزار میلیاردی، نامبرده را فردی نابغه و کارآفرین خوانده و با استیو جابز مقایسه کرده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *