قیمت جهانی طلا تا اوایل ۲۰۱۷ به بیش از ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید

شوک بی‌سابقه در بازار طلا و سکه
۱۳۹۵-۰۴-۱۰
قیمت جهانی طلا به بیش از ۱۳۴۰ دلار رسید
۱۳۹۵-۰۴-۱۱
نمایش همه

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، موسسه کردیت سوییس تاکید کرده است که علت اصلی افزایش قیمت طلا در روزهای گذشته برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بوده است.

بر اساس این گزارش موسسه کردیت سوییس در گزارش قبلی خود در ماه آوریل پیش بینی کرده بود که قیمت طلا در سه ماه نخست ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۱۳۵۰ دلار خواهد رسید.

تحلیلگران این موسسه سرمایه گذاری افزودند: به نظر می رسد علت اصلی افزایش قیمت طلا طی ماه های آینده ادامه نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان به خصوص پس از تصمیم مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا خواهد بود.

در این گزارش آمده است: البته اتخاذ سیاست نرخ بهره منفی از سوی بانکهای مرکزی بزرگ جهان و نگرانی ها نسبت به سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا و عدم افزایش نرخ بهره این کشور نیز می تواند بر افزایش قیمت جهانی طلا موثر واقع شود.

موسسه کردیت سوییس افزود: پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا در سه ماه چهارم امسال به طور میانگین به بیش از ۱۴۷۵ دلار افزایش یابد و این رقم در سه ماه نخست ۲۰۱۷ میلادی از مرز ۱۵۰۰ دلار خواهد گذشت.

به نظر می رسد ادامه خرید طلا توسط بانکهای مرکزی جهان و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز می تواند بر روند صعودی قیمت طلا طی ماه های آینده موثر باشد.

افزایش نسبی تقاضا و افت جهانی عرضه نیز می تواند عامل موثر و تعیین کننده ای بر افزایش قیمت جهانی طلا باشد.

موسسه کردیت سوییس پیش بینی خود نسبت به قیمت جهانی نقره را نیز افزایش داده است. پیش بینی می شود قیمت هر اونس نقره در سه ماه چهارم امسال به بیش از ۱۹.۵۰ دلار برسد. قیمت نقره در بلند مدت نیز می تواند به سطح ۲۰ دلار در هر اونس برسد.

به نظر می رسد بازار نقره امسال با کمبود عرضه ۱۱۴ میلیون اونس و سال آینده نیز با کمبود ۵۵ میلیون اونس روبرو خواهد شد. روند نوسانات ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *