قیمت جهانی طلا تا پایان امسال به ۱۵۰۰ دلار افزایش خواهد یافت

خروج بریتانیا از اروپا احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا را کاهش خواهد داد
۱۳۹۵-۰۴-۰۵
قیمت طلا پس از برگزیت بین ۱۲۷۵ تا ۱۳۷۵ دلار در نوسان خواهد بود
۱۳۹۵-۰۴-۰۶
نمایش همه

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، قیمت طلا روز جمعه در نخستین لحظات اعلام خبر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با افزایش ۱۰۰ دلار در هر اونس روبرو شد و به بیش از ۱۳۶۲ دلار رسید.

بر اساس این گزارش اعلام خبر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاثیر زیادی بر نوسانات شاخص سهام و نرخ ارز در بازارهای بین المللی داشته است. به نظر می رسد بانکهای مرکزی بزرگ جهان نیز سیاست های پولی خود را بر اساس این مساله تنظیم خواهند کرد.

دیوید بیهم رئیس موسسه سرمایه گذاری بلانچارد تاکید کرد: واکنش دلهره آور بازار به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، پر استرس ترین واکنش سرمایه گذاران به رویدادهای بین المللی از زمان ورشکستگی موسسه مالی لمن برادرز آمریکا در سال ۲۰۰۸ میلادی بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: این یک تحول بزرگ و منفی برای بازارهای بین المللی بوده است و بیشترین تاثیر مثبت را بر قیمت طلا داشته است. شاخص سهام در بازارهای اروپایی روز جمعه با بیشترین کاهش در ۸ سال اخیر روبرو شده است.

قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه با ۴.۹ درصد افزایش به بیش از ۱۳۱۷ دلار رسیده است. ند اشمیت تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اتفاقی است که یک بار در طول زندگی رخ می دهد. به نظر  من قیمت طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید و این احتمال وجود دارد که طی سال آینده نیز قیمت هر اونس طلا به بیش از ۱۹۰۰ دلار افزایش یابد.

نعیم اسلم تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری تینک فارکس نیز گفت: خروج بریتانیا موجب بدتر شدن اوضاع اقتصادی اروپا خواهد شد و به نظر من قیمت طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.

بانکهای مرکزی انگلیس و آمریکا نیز قول داده اند تا نقدینگی بیشتری را به بازار تزریق کنند تا با تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مقابله کنند.

موسسه سرمایه گذاری اوربانک ورلد مارکتس نیز اعلام کرد: این بزرگترین ریسکی بوده است که در شرایط کنونی بازارهای مالی را تهدید می کند. شاید بازارهای بین المللی با بدترین بحران از زمان ورشکستگی لمن برادرز روبرو شوند.

این مساله فدرال رزرو آمریکا را نیز برای افزایش نرخ بهره در نشست جولای با چالش جدی روبرو خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *