قیمت جهانی طلا طی سال های آینده نیز به روند صعودی ادامه خواهد داد

36095-639132
پیش بینی موسسه سرمایه گذاری سیتی نسبت به کاهش بیشتر قیمت طلا در روزهای آتی
۱۳۹۵-۰۵-۱۹
34586-526009
سیاست های پولی بانکهای مرکزی جهان می تواند قیمت طلا را تا ۲۰۰۰ دلار افزایش دهد
۱۳۹۵-۰۵-۲۰
نمایش همه

قیمت جهانی طلا طی سال های آینده نیز به روند صعودی ادامه خواهد داد

35860-836620

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی سی ان بی سی، دنیس گارتمن تحلیلگر و کارشناس ارشد اقتصادی تاکید کرد: علی رغم کاهش قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر انتشار آمارهای مثبت اشتغال در آمریکا، به نظر می رسد که قیمت طلا می تواند طی سال های آینده نیز به روند صعودی ادامه دهد.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: پیش بینی من این است که قیمت طلا طی سال های آینده بر مبنای ارزهای غیر دلاری با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد. به نظر من قیمت طلا پس از انتشار آمارهای اشتغال آمریکا مقاومت زیادی از خود نشان داده است و این مساله نشان می دهد که این فلز گرانبها طی سال های آینده نیز در مسیر افزایش قیمت قرار خواهد داشت.

گارتمن گفت: اختلاف فاحش سیاست های پولی در آمریکا با اروپا و ژاپن زمینه مناسبی را برای افزایش بیشتر قیمت طلا طی سال های آینده فراهم خواهد کرد. در حالی که آمریکا قصد دارد سیاست های انبساطی پولی را متوقف کرده و نرخ بهره را افزایش دهد، بانکهای مرکزی اروپا و ژاپن نرخ بهره منفی را در اولویت قرار داده اند و سیاست های انبساطی بیشتری را اجرا می کنند.

اقتصاد آمریکا طی ماه جولای ۲۵۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این رقم بیشتر از پیش بینی ۱۸۰ هزار فرصت شغلی کارشناسان اقتصادی بوده است.

برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نمی توان به درستی پیش بینی کرد که فدرال رزرو چه زمانی نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

گارتمن گفت: نااطمینانی نسبت به زمان افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند عامل مثبتی برای افزایش قیمت جهانی طلا باشد. هنوز ریسک های زیادی اقتصاد آمریکا را تهدید می کند.

وی افزود: من فکر می کنم اکنون بهترین فرصت برای خرید طلا بر مبنای یورو است چرا که ارزش یورو طی ماه های آینده نیز با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد و مقام های بانک مرکزی اروپا در شرایط کنونی راهی جز اجرای سیاست های انبساطی بیشتر ندارند.

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که بعید به نظر می رسد فدرال رزرو در نشست سپتامبر یعنی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نرخ بهره را افزایش دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *