قیمت طلا تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید

رییس اتحادیه طلا و جواهر خراسان ازتعطیلی ۲۲۰ کارگاه تولیدی خبر داد
۱۳۹۵-۰۴-۲۷
قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه با افزایش نسبی روبرو شد
۱۳۹۵-۰۴-۲۸
نمایش همه

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، گروه سرمایه گذاری دی بی اس به سرمایه گذاران بین المللی توصیه کرد: با توجه به افت نسبی قیمت طلا در روزهای اخیر بار دیگر برای خرید اقدام کنند چرا که قیمت طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر پایین بودن نرخ بهره در اقتصادهای توسعه یافته و صنعتی و همچنین در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با افزایش روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران گروه سرمایه گذاری دی بی اس افزودند: طلا از سال ۱۹۷۰ تاکنون با ۴ جهش چشمگیر  روبرو شده است: این هم یکی دیگر از آن جهش ها خواهد بود. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۸ نوامبر ۲۰۱۶ میلادی موجب نااطمینانی های سیاسی زیادی شده و بازارهای بین المللی هنوز نتوانسته است خود را با این شرایط جدید وفق دهد.

قیمت طلا در ماه جاری به بیش از ۱۳۷۵ دلار رسید که این بالاترین رکورد از مارس ۲۰۱۴ میلادی بوده است. نوسانات شدید شاخص سهام در بازارهای بین المللی و همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

بانک آمریکایی مریل لینچ نیز هفته گذشته پیش بینی کرد که قیمت هر اونس طلا در ۱۲ ماه آینده به بیش از ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.

بعید به نظر می رسد که در شرایط کنونی به خصوص پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره عجله ای داشته باشد.

قیمت طلا پس از ۳ سال کاهش متوالی، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است بین هیلاری کلینتون از حزب دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه برگزار شود.

گرچه نظرسنجی ها از پیشتازی ناچیز کلینتون حکایت دارد، ولی هر دو نامزد انتخابات در بین مردم آمریکا چندان محبوب نیستند.

فرانسیسکو بلانچ تحلیلگر ارشد بانک مریل لینچ در این باره گفت: طی هفته های آینده، مناظره های انتخاباتی در آمریکا به اوج خواهد رسید و این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.

به نظر می رسد کاهش قیمت طلا به ۱۳۰۰ تا ۱۲۹۶ دلار بهترین فرصت برای خرید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *