قیمت طلا تا سه ماه سوم ۲۰۱۹ میلادی به ۱۳۷۵ دلار خواهد رسید

تعیین نرخ سود بانکی به تناسب ترازنامه بانک‌ها و شرایط
۱۳۹۷-۰۴-۱۲
کاهش قیمت انواع سکه در بازار آزاد تهران
۱۳۹۷-۰۴-۱۲

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت جهانی هر اونس طلا تا سه ماه سوم ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۱۳۷۵ دلار خواهد رسید.

قیمت طلا تا سه ماه سوم 2019 میلادی به 1375 دلار خواهد رسید  قیمت طلا تا سه ماه سوم 2019 میلادی به 1375 دلار خواهد رسید 789966496328512

 

به گزارش اسکراپ رجیستر، بانک کانادایی تی دی اس پیش بینی کرد: قیمت طلا در کوتاه مدت احتمالا با کاهش روبرو شود ولی طی ماه های آینده تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا و نگرانی های مربوط به تنش های سیاسی و تجاری، با افزایش روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران موسسه تی دی اس بر این باورند که قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر تقویت ارزش دلار و فزایش بهره اوراق قرضه آمریکا با کاهش روبرو شده است. این احتمال وجود دارد که قیمت طلا با کاهش بیشتری روبرو شود.

اگر روند صعودی ارزش دلار در کوتاه مدت ادامه یابد، این احتمال هست که قیمت جهانی طلا تا ۱۲۳۰ دلار در هر اونس کاهش پیدا کند.

استراتژیست های اقتصادی معتقدند که قیمت جهانی طلا در ماه های آینده تحت تاثیر سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص فدرال رزرو آمریکا و اروپا قرار خواهد داشت.

وضعیت بازارهای مالی و سهام جهان نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا خواهد بود. فدرال رزرو آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون ۲ بار نرخ بهره را افزایش داده است.

تشدید تنش های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری آمریکا با سایر قدرت های بزرگ اقتصادی می تواند در نهایت منجر به افزایش تقاضا و قیمت جهانی طلا شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *