قیمت طلا در شش ماه نخست سال آینده به ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید

قیمت طلا پس از افت شدید شب گذشته بار دیگر افزایش داشته است
۱۳۹۴-۰۹-۲۷
قیمت طلا در کوتاه مدت بین ۱۰۳۲ تا ۱۰۷۰ دلار در نوسان خواهد بود
۱۳۹۴-۰۹-۲۷
نمایش همه

موسسه مالی کردیت آگریکول در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، قیمت طلا در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی نیز تحت فشار زیادی خواهد بود و علت اصلی آن ادامه روند صعودی ارزش دلار به خاطر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا خواهد بود.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز ، بانک کردیت آگریکول پیش بینی کرد که قیمت جهانی طلا در ژوئن و سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی به ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید ولی سپس تا ژوئن ۲۰۱۷ میلادی بار دیگر به ۱۱۰۰ دلار و تا دسامبر ۲۰۱۷ نیز به بیش از ۱۲۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

بر اساس این گزارش این موسسه مالی افزود: در شرایط کنونی اتخاذ سیاست های انقباضی پولی از سوی فدرال رزرو آمریکا و ادامه اجرای سیاست های انبساطی از سوی بانک مرکزی اروپا به نفع ارزش دلار خواهد بود. فدرال رزرو آمریکا به تازگی نرخ بهره را برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ میلادی به میزان ۰.۲۵ درصد افزایش داده است و پیش بینی می شود این روند طی سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.

عدم افزایش نرخ تورم در اقتصاد آمریکا طی ماه های آینده نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد . البته این بانک پیش بینی کرده است که روند صعودی ارزش دلار در سه ماه سوم ۲۰۱۶ میلادی متوقف خواهد شد و در نتیجه این مساله موجب افزایش بیشتر قیمت طلا در بازارهای جهانی می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *