قیمت طلا هفته آینده تحت تاثیر انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی آمریکا، افزایش خواهد یافت

35257-846422
تحلیل بیزینس لاین از بهترین فرصت برای خرید و سرمایه گذاری در بازار طلا
۱۳۹۵-۰۵-۰۹
35133-885803
آمارهای ضعیف رشد اقتصادی آمریکا موجب افزایش قیمت طلا در روزهای آینده خواهد شد
۱۳۹۵-۰۵-۱۰
نمایش همه
36038-186131

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور طی سه ماه دوم امسال به کمتر از ۱.۲ درصد رسیده است که این رقم کمتر از پیش بینی های اولیه تحلیلگران بوده است.

بر اساس این گزارش ۱۹ نفر از تحلیلگران اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کردند که ۱۶ نفر معادل ۸۴ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. ۲ نفر معادل ۱۱ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده کاهش خواهد یافت و یک نفر معادل ۵ درصد نیز پیش بینی کردند  قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد.

۱۰۰۸ نفر از سرمایه گذاران و فعالان بازار طلا نیز در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز شرکت کردند که از این تعداد نیز ۶۹۱ نفر معادل ۶۹ درصد به افزایش قیمت طلا در هفته آینده رای داده اند. ۲۰۰ نفر معادل ۲۰ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و ۱۱۷ نفر معادل ۱۲ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

قیمت طلا در هفته ای که گذشت با افزایش ۲۴.۷۰ دلاری روبرو شد و به بیش از ۱۳۵۶ دلار رسیده است. این رقم معادل رشد ۱.۹ درصدی بوده است.

به اعتقاد تحلیلگران بازار طلا، انتشار آمارهای اقتصادی ناامید کننده آمریکا تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار و افزایش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه داشته و این روند طی هفته اینده نیز ادامه خواهد یافت.

انتشار آمارهای اقتصادی ناامید کننده آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده را کاهش می دهد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

بانک مرکزی ژاپن نیز در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفت تا سیاست های محرک پولی جدیدی را اتخاذ کند ولی این سیاست ها نیز دور از انتظار سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی بوده است.

به نظر می رسد سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۳۶۲ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *