مسیر روشنی برای قیمت طلا طی روزهای آینده وجود ندارد
۱۳۹۴-۰۹-۲۸
بی رمقی اونس در برابر دلار
۱۳۹۴-۰۹-۲۸
نمایش همه

در حالی که قیمت جهانی طلا برای سومین سال متوالی با کاهش روبرو شده ولی پیتر شیف استراتژیست برجسته بازارهای بین المللی همچنان روی حرف خود ایستاده و معتقد است که قیمت طلا در مسیر دستیابی به هدف ۵۰۰۰ دلار در هر اونس قرار دارد.

به گزارش سایت طلا به نقل از سی ان بی سی، قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون بیش از ۱۰ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش تصمیم اخیر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره در نخستین بار از سال ۲۰۰۶ میلادی نیز فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد کرده و موجب تقویت ارزش دلار شده است.

افت متوالی قیمت طلا در سه سال گذشته مساله ای است که از سال ۱۹۹۸ میلادی بی سابقه بوده است.

 پیتر شیف رئیس موسسه سرمایه گذاری یورو پاسیفیک در این باره تاکید کرد: قیمت طلا همچنان در مسیر دستیابی به رکورد ۵۰۰۰ دلاری قرار دارد. من فکر نمی کنم که قیمت طلا بیشتر از این کاهش یابد چرا که نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا پیش از این به اندازه کافی قیمت طلا را کاهش داده است.

وی تصریح کرد: به نظر من طلا هنوز یک ذخیره مطمئن برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه است. به نظر من شرایط اقتصادی آمریکا به طور واقعی بهبود پیدا نکرده و این اقدام فدرال رزرو تنها با این هدف بوده که نشان دهد وضعیت اقتصادی آمریکا ظاهرا بهتر از گذشته شده است. نشانه بارز این مساله امارهای ناامید کننده صنعتی در آمریکا طی ماه نوامبر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *