قیمت طلا در کوتاه مدت بین ۱۰۳۲ تا ۱۰۷۰ دلار در نوسان خواهد بود

قیمت طلا در شش ماه نخست سال آینده به ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید
۱۳۹۴-۰۹-۲۷
ارزش گذاری تانزانیت
۱۳۹۴-۰۹-۲۷
نمایش همه

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و تاثیر تصمیم اخیر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره قرار خواهد داشت.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، قیمت طلا پس از افت شدید ۲ درصدی شب گذشته، امروز جمعه با افزایش نسبی روبرو شده و به سطح ۱۰۵۵ دلاری نزدیک شده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا شب گذشته تا سطح ۱۰۴۶ دلاری کاهش یافت که این رقم نزدیک به پایین ترین قیمت طلا از فوریه ۲۰۱۰ میلادی بوده است.

سرمایه گذاران بین المللی در شرایط ترجیح می دهند تا به جای خرید طلا در بازار ارز سرمایه گذاری کرده و دلار خریداری کنند. شاخص ارزش دلار نیز با ۰.۶۳ درصد افزایش به بیش از ۹۹.۰۳ واحد رسیده است.

انتظار می رود در صورت ادامه روند صعودی ارزش دلار قیمت طلا نیز با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد. تحلیل تکنیکال حاکی است سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۰۴۶ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۰۳۲ دلار کاهش خواهد یافت.

از سوی دیگر سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ۱۰۶۶ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۰۷۰ دلار افزایش خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *