قیمت طلا ۵دلار افزایش یافت/ کاهش ارزش دلار فلز زرد را درخشان‌تر کرد

سعودی ها ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سکه را از ایران خارج کردند!
۱۳۹۷-۰۴-۱۹
افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی
۱۳۹۷-۰۴-۱۹

تاثیر جنگ تجاری بر بازارهای جهانی

امروز در بازارهای جهانی قیمت فلز زرد ۵.۴ دلار افزایش یافت و هر اونس از این فلز به قیمت ۱۲۵۸ دلار به فروش رفت،‌کاهش ارزش دلار عامل درخشانی فلز زرد شد.
قیمت طلا ۵دلار افزایش یافت/ کاهش ارزش دلار فلز زرد را درخشان‌تر کرد  قیمت طلا ۵دلار افزایش یافت/ کاهش ارزش دلار فلز زرد را درخشان‌تر کرد 272473524014154

امروز در بازارهای جهانی درخشش فلز زرد بیشتر شد و با روند افزایشی، رشد قیمت ۵.۴ دلار را ثبت کرد.  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، قیمت طلا نسبت به یک ماه گذشته اگر چه ۳۹.۱ دلار کاهش دارد اما در مقایسه با یک سال گذشته رشد ۴.۷ دلاری را ثبت کرده است.

آنطور که خبرگزاری رویترز می‌نویسد دلیل افزایش قیمت طلا کاهش ارزش دلار بوده است. ارزش دلار امروز در بازارهای جهانی به کمترین میزان از ۱۴ ژوئن تاکنون رسیده است.

رابطه دلار و طلا الاکلنگی است یعنی زمانی که ارزش دلار بالا می‌رود قیمت طلا پایین می‌آید و برعکس. کاهش ارزش دلار معمولاً طلا را برای خریداران با دیگر ارزها ارزان‌تر می‌سازد. بنابراین تقاضا برای فلز زرد بالا رفته و قیمت‌ها را بالا می‌کشد.

خبرگزاری رویترز، همچنین نوشته است که ذخیره صندوق حمایت از فلز زرد یعنی SPDR نیز ۰.۱۵ درصد کاهش یافته است.

کارشناسان پیش‌بینی کردند که با توجه به تحلیل‌های تکنیکال احتمال دارد قیمت هر اونس طلا ۱۲۶۸ تا ۱۲۷۷ دلار را نیز ثبت کند.

آمارهای شغلی آمریکا در ماه ژوئن نشان می‌دهد که تعداد اشتغال بیشتری نسبت به آنچه که پیش‌بینی شد ایجاد شده است اما وضعیت درآمد نشان می‌دهد که فشار تورمی وجود دارد. بنابراین فدرال‌رزرو آمریکا مسیر افزایش نرخ بهره را در سال جاری تدریجی ادامه خواهد داد.

تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین هم تا حدودی به افزایش نرخ طلا کمک کرده است روز جمعه آمریکا روی ۸۱۸ قلم کالای چینی به ارزش ۳۴ میلیارد دلار تعرفه اعمال کرد و چین هم چنین اقدام متقابلی را در قبال کالاهای آمریکایی انجام داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *