آیا پای شما همیشه خواب می رود؟
۱۳۹۷-۰۳-۰۹
این ۶ هشدار پوست برای تغذیه را جدی بگیرید!
۱۳۹۷-۰۳-۰۹

لاک زدن برای کودکان ممنوع!

بسیاری از مادران دوست دارند دختربچه های خود را زیباتر کنند و به همین دلیل کارهای مختلفی انجام می دهند. یکی از این کارها لاک زدن برای کودکان است که خطرات جبران ناپذیری برای آن ها دارد.

لاک زدن برای کودکان ممنوع!  لاک زدن برای کودکان ممنوع! dda345f4 ead3 4a2f adae 02f382effc69

لاک زدن برای کودکان، بخصوص دختربچه ها از کارهایی لذتبخش برای مادران است. لاک زدن برای کودکان عواقب خطرناکی دارد که لازم است با آن ها آشنا شوید تا دیگر این کار را انجام ندهید. این مقاله را تا انتها بخوانید تا بدانید که به این دلایل لاک زدن برای کودکان ممنوع می باشد.

لاک زدن برای کودکان ممنوع!

یک متخصص پوست و زیبایی با بیان اینکه لاک زدن باعث آسیب رسیدن به ناخن می‌شود، به افراد توصیه کرد: از لاک زدن برای کودکان خودداری کنند.

دکتر علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: لاک زدن روی ناخن‌ها می‌تواند باعث ایجاد آسیب به ناخن شود و از این حیث استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

این متخصص پوست و زیبایی افزود: لاک‌ها حاوی مواد شیمیایی هستند و از این جهت استفاده از آن ‌ا بر روی ناخن توصیه نمی‌شود. این آسیب‌ها زمانی بیشتر می‌شود که فرد با استفاده از مواد پاک کننده نظیر استون اقدام به پاک کردن لاک روی ناخن می‌کند.بنابراین توصیه می‌شود اگر افراد لاک می‌زنند در تعداد دفعات کمتری این کار را انجام دهند.

وی در ادامه لاک زدن برای کودکان را توصیه نکرد و ادامه داد: کودکان حساسیت بیشتری دارند و توصیه می‌شود از لاک زدن بر روی ناخن‌های آنها خودداری شود.

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از کودکان عادت به جویدن ناخن‌های خود دارند یا انگشت و ناخن‌های خود را در دهانشان می‌گذارند، در صورت آغشته بودن ناخن‌ها به لاک، این احتمال وجود دارد که مقداری از لاک ناخن را بجوند و با بلعیدن آن مواد شیمیایی موجود در آن وارد بدن آن‌ها شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *