بانک مرکزی باعث پیش‌فروش ۷۰ تن سکه شد
۱۳۹۷-۰۴-۲۵
پیش‌فروش ۷۰ تن سکه توسط بانک مرکزی
۱۳۹۷-۰۴-۲۵
صادرات چین طی ماه ژوئن با رشد غیرمنتظره ای روبرو شده و مازاد تجاری این کشور با آمریکا نیز به رکورد تازه ای دست یافته است.
مازاد تجاری چین با آمریکا بار دیگر رکورد زد  مازاد تجاری چین با آمریکا بار دیگر رکورد زد 315135530713531

به گزارش رویترز، در حالی که تنش های تجاری بین آمریکا و چین به شدت افزایش یافته است، تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که مازاد تجاری پکن با واشنگتن طی ماه گذشته با رکورد جدیدی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش افزایش چشمگیر مازاد تجاری چین با آمریکا در شرایطی است که دونالد ترامپ بار دیگر تهدید کرده است که تعرفه های ۱۰ درصدی علیه ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات چین اعمال خواهد کرد. آمریکا و چین جمعه گذشته نیز ۳۴ میلیارد دلار تعرفه های تجاری جدید علیه یکدیگر اعمال کردند.

صادرات چین در ماه ژوئن ۱۱.۳ درصد رشد داشته است. این رقم در ماه می نیز ۱۲.۶ درصد رشد داشته بود. مقام های گمرک چین هشدار داده اند که احتمال افت صادرات این کشور در شش ماه دوم امسال وجود دارد.

واردات چین نیز در این مدت ۱۴.۱ درصد افزایش نشان می دهد. این رقم در ماه می نیز با رشد ۲۶ درصدی روبرو شده است.

صادرات چین به آمریکا بیش از ۱۳.۶ درصد در شش ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی رشد داشته است. واردات چین از آمریکا نیز در این مدت ۱۱.۸ درصد رشد یافته است.

مازاد تجاری چین با آمریکا طی ماه گذشته به ۲۸.۷ میلیارد دلار رسیده است. این رقم در ماه می به ۲۴.۵ میلیارد دلار رسیده بود. مازاد تجاری چین با آمریکا در شش ماه نخست امسال به ۱۳۳.۷ میلیارد دلار رسیده است این رقم در مدت مشابه سال قبل به ۱۱۷.۵ میلیارد دلار رسیده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *