نظر مشترک سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی در خصوص روند صعودی قیمت طلا در هفته آینده

دهمین نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان به کار خود پایان داد
۱۳۹۵-۰۵-۰۱
قیمت طلا تحت تاثیر ارزش دلار و نشست بانک های مرکزی ژاپن و آمریکا است
۱۳۹۵-۰۵-۰۲
نمایش همه

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در نظرسنجی این هفته ۱۹ تحلیلگر ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد ۹ نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند.

بر اساس این گزارش ۷ نفر از کارشناسان اقتصادی معادل ۳۷ درصد نیز پیش بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آینده کاهش خواهد یافت و افراد باقی مانده که معادل ۱۶ درصد بودند، اعلام کردند قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود.

در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران بین المللی نیز ۹۱۹ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۴۵۱ نفر معادل ۴۹ درصد اعلام کردند قیمت طلا در هفته آینده افزایش خواهد یافت، ۳۳۸ نفر معادل ۳۷ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش همراه خواهد شد و ۱۳۰ نفر معادل ۱۴ درصد نیز گفته اند قیمت طلا تغییر نخواهد داشت.

آدریان دی تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: طلا مقاومت جالبی را از خود نشان داده است. بازار طلا به زودی تمرکز اصلی خود را روی انتخابات آمریکا خواهد گذاشت و احتمالا این مساله موجب کاهش ارزش دلار و تقویت قیمت طلا خواهد شد.

انتشار آمارهای اقتصادی در بریتانیا نیز می تواند طی روزهای آینده بر قیمت جهانی طلا موثر باشد. برخی تحلیلگران نیز معتقدند که نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا در هفته آینده داشته باشد.

نوسانات شاخص سهام نیز عامل مهم و موثری بر قیمت طلا خواهد بود. اگر شاخص سهام در روزهای آینده با کاهش روبرو شود این مساله می تواند موجب افزایش قیمت طلا شود.

برخی تحلیلگران نیز معتقدند که فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته آینده نرخ بهره را تغییر نخواهد داد و این مساله نیز عامل مهمی در افزایش قیمت طلا خواهد بود.

به نظر می رسد سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۳۰۰ دلار خواهد بود. اگر قیمت به ۱۳۰۰ دلار برسد بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی به بازار بازخواهند گشت.

اگر سطح حمایتی ۱۳۰۰ دلاری شکسته شود قیمت طلا ابتدا تا ۱۲۹۹ دلار و سپس ۱۲۵۰ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *