پیش بینی موسسه سرمایه گذاری ای بی اس از روند قیمت طلا در سال ۲۰۱۶
۱۳۹۵-۰۳-۱۲
پیش بینی بانک ای ان زد از افزایش قیمت جهانی طلا به ۱۴۰۰ دلار
۱۳۹۵-۰۳-۲۱

نوسان محدود طلا در بالاترین سطح ۲ هفته گذشته

به نقل از رویترز، اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که مقام های بانک مرکزی این کشور ظاهرا تصمیمی برای افزایش نرخ بهره در کوتاه مدت ندارند.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز به مرز ۱۲۴۷ دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است. قیمت طلا روز دوشنبه نیز به بیش از ۱۲۴۸ دلار رسید که نزدیک به بالاترین سطح در ۲ هفته اخیر بوده است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی آمریکا نشان می دهد که بهره وری نیروی کار در اقتصاد این کشور طی سه ماه نخست امسال کمتر از پیش بینی های اولیه کارشناسان با کاهش روبرو شده است و هزینه های مربوط به نیروی کار نیز در این مدت با افزایش همراه بوده است.

افزایش هزینه نیروی کار به این علت بوده است که شرکتهای آمریکایی برای افزایش تولید نیروی کار بیشتری را استخدام کرده اند.

بانک جهانی نیز در گزارش جدید خود پیش بینی نسبت به رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۶ را به کمتر از ۲.۴ درصد کاهش داده است. این رقم در گزارش ژانویه بانک جهانی بیش از ۲.۹ درصد اعلام شده بود. کاهش قیمت جهانی کالاها و افت تقاضا در اقتصادهای توسعه یافته تاثیر زیادی بر کاهش رشد اقتصادی جهان خواهد داشت.

ارزش دلار آمریکا در برابر ین ژاپن نیز که روز دوشنبه به پایین ترین سطح در یک ماه اخیر رسیده بود امروز چهارشنبه تغییر چندانی نداشته است.

بانک مرکزی چین نیز روز سه شنبه اعلام کرد که میزان ذخایر طلای این کشور تا پایان ماه می تغییری نداشته و به سطح ۵۸.۱۴ میلیون اونس رسیده است.

گزارش سایت طلا می افزاید، شاخص سهام آسیا نیز امروز چهارشنبه تحت تاثیر گمانه زنی های مربوط به عدم افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با افزایش روبرو شده و به بالاترین سطح در ۶ هفته اخیر رسیده است.

به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. تقاضای فیزیکی کشورهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد.

منبع: سایت طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *