دلار ۳۷۰۰ تومانی در سال ۵۰۰۰ تومانی
۱۳۹۷-۰۳-۱۳
بازار مسکن در خرداد چه تغییری می‌کند؟
۱۳۹۷-۰۳-۱۳

صدر اعظم آلمان ضمن هشدار نسبت به بحران بدهی کشورهای عضو یورو هرگونه بخشش بدهی های ایتالیا را رد کرده است.

هشدار مرکل درباره تشدید بحران بدهی منطقه یورو  هشدار مرکل درباره تشدید بحران بدهی منطقه یورو 125856936805777

 

، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان شنبه شب در مصاحبه ای تاکید کرد: من هر گونه بخشش بدهی های ایتالیا را رد می کنم. اصل همبستگی و اتحاد بین کشورهای عضو منطقه یورو نباید در نهایت منجر به ایجاد یک اتحادیه برای به اشتراک گذاری بدهی ها شود.

بر اساس این گزارش اظهارات مرکل در واکنش به درخواست برخی احزاب سیاسی ایتالیا از بانک مرکزی اروپا است که خواستار بخشش ۲۵۰ میلیارد یورو از بدهی های این کشور شده اند.

دولت ائتلافی ایتالیا از دو حزب سیاسی تشکیل شده است که به شدت مخالف منطقه یورو هستند. تشکیل دولت جدید ایتالیا گرچه موجب آرامش نسبی در بازارهای بین المللی شده است ولی به نظر می رسد آینده سیاسی این کشور همچنان به شدت بی ثبات خواهد بود.

مرکل گفت: قصد دارم به جای گمانه زنی درباره انگیزه ها و تمایلات دولت جدید ایتالیا، با مقام های دولت جدید این کشور همکاری کنم.

این در شرایطی است که آلمان و فرانسه در حال آماده کردن طرح گسترده ای برای اصلاح ساختارهای مالی و پولی منطقه یورو هستند. به اعتقاد مرکل، مکانیسم ثبات اروپا موسوم به “ئی اس ام” به هیچ وجه برای محافظت منطقه یورو در برابر بحران های مالی و اقتصادی کافی و کارآمد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *